Nežinomos civilizacijos piramidė Javos saloje

2014 sausis

01_Gunung_Padango_kompleksas_saltinis_projectavalon_net

Megalitinis Gunung Padango kompleksas (Javos sala, Indonezija), esantis už 50 km į pietvakarius nuo Cianpuro miesto, po žemės sluoksniu eilę tūkstančių metų slėpė piramidę! Pasirodo, ji archeologams buvo žinoma jau nuo 1914 metų, kai tarp džiunglių ant vieno Gunung Padango komplekso kalno viršūnės jie aptiko megalitines struktūras iš stulpinio bazalto, tačiau jos buvo pripažintos labai senais rankų darbo objektais. Šio megalitinio komplekso niekas niekada netyrė radiometrinio matavimo būdu, todėl tikrasis jo amžius nebuvo žinomas. Buvo manoma, kad čia esantis kalnas susiformavo natūraliai: kadangi jis yra vulkaninėje linijoje, todėl galėjo susidaryti iš magmos vulkaninės veiklos pasekoje. Vietiniai gyventojai nuo pat seniausių laikų kalno viršūnę laikė šventa, o jo šlaituose augino daržoves.

2011 metais šią vietą ėmėsi tirti Indonezijos Mokslo instituto geotechnologinių tyrimų centro vyresniojo geologo daktaro Danny Hilmano Natawidjajaus (Danny Hilman Natawidjaja) vadovaujama ekspedicija.

02_Gunung_Padango_kompleksas_saltinis_Nuotr_Mohammad_Fadli_saltinis_en_wikipedia_org

Arheologai ir geologai nustatė, kad kalno viduje yra trys ertmės. Buvo akivaizdu, kad kalnas yra dirbtinis, tai byloja ir aptikti užrašai ant kai kurių akmenų. Imant organinių medžiagų mėginius vis iš didesnio gylio, radiometrinis datavimas rodė vis senesnį struktūros amžių. Jau pačioje pradžioje rezultatai stebino – jos amžius: 14.000 metų p.m.e. Vėliau tyrėjai, panaudoję grąžtus, pasiekė 30-ies metrų gylį ir gavo stulbinantį rezultatą – mokslinėse laboratorijose kruopščiai patikrinti duomenys nustatė, kad piramidė ne jaunesnė nei 22 tūkstančiai metų! Tai pati seniausia piramidė, žinoma iki šiol. Mokslininkai mano, kad piramidės laiptai buvo pastatyti iš masyvių vulkaninės uolienos blokų. Daugiau nei 100 metrų aukščio laiptuota struktūra yra sudaryta iš penkių skirtingo dydžio terasų.

Pagal aptiktos po žeme piramidės amžių galima teigti, kad megalitinis Gunung Padango kompleksas yra pats seniausias pasaulyje. Tyrinėjimai vyksta toliau, todėl neaišku ką dar slepia Gunung Padangas. Kas gyveno ir statė Javos saloje prieš daugiau nei dvidešimt tūkstančių metų, šiandien nežino niekas.

03_Piramide_Javos_saloje_saltinis_Malaysia_Megalithic_blogspot_com 04_Gunung_Padango_kompleksas_Saltinis_gearmix_ru