Kokios bus mūsų vestuvės?

2012 birželis

Statistikos duomenimis apklaustų vyresnių nei 35 metų žmonių, kokia įsimintiniausia diena buvo jų gyvenime, 98 procentai atsako, kad tai jų vestuvių diena. Kiti 2 procentai išvis nebuvo vedę. Tai reiškia, kad ši diena iš tikrųjų yra svarbi ir reikšminga. Kada prasideda vestuvės? Atsakymas vienintelis – nuo prašymų santuokai pateikimo dienos. Ir tokios šventės išvakarėse kiekviena diena, kiekvienas pasiruošimo etapas yra labai svarbus iki smulkmenų.

Bet pirmiausia būsimuosius sutuoktinius jaudina vienas klausimas – kaip atšvęsti vestuves. Įprasta, kad santuokos įregistravimas būtų apvainikuotas didesniu ar mažesniu pokyliu. Dauguma tuokiasi bažnyčioje, kiti santuokų rūmuose, bet po to beveik visi vyksta į jau suorganizuotą pokylį. Taip pat populiaru iškart po sutuoktuvių išvykti į romantišką ar egzotišką kelionę dviese, nekeliant vestuvinio šurmulio. Bet ypatingai tie, kurie turi daugiau artimųjų ir draugų, pasirenka pirmoje vietoje vestuvinę dieną praleisti tarp savų, o tik po to vykti į povestuvinę kelionę. Kiti jos atsisako. Taigi, kokias vestuves kelti? Minčių sąraše norime pakviesti visus, bet ne visi tam turi galimybių. Todėl reikia apmąstyti kaip organizuoti savo šventę su mažiausiomis išlaidomis, tiksliau, pagal savo galimybes. Pasitaiko, kad prasidėjus vedybiniam gyvenimui, kai kurios poros dar kurį laiką po vestuvių atidavinėja skolas ar paskolas, paimtas vestuvėms. Tai visiškai nepatartinas variantas vestuvių šventimui. Skolinti pinigai tam reikalui dažnai apkarsta, gali atsirasti ir nesutarimų šeimoje, juk naujas gyvenimo etapas reikalauja ir tam tikrų savo išlaidų, tokių kaip būstas, baldai ir pan. Todėl skola, susidariusi vestuvės išlaidoms, tikrai nepraskaidrins jaunos poros vakarų. Ne paslaptis, kad ne visi tėvai gali paremti ar net finansuoti visas vestuvių išlaidas savo vaikams ir ne visi jauni žmonės, norėdami susituokti turi tam lėšų. Todėl reikėtų gerai apmąstyti kokio dydžio kelsime vestuves, ypatingai turint omenyje nuo jos priklausančių išlaidų.

Vestuvės yra labai sena tradicija, bene viena iš pirmųjų žmogaus istorijoje. Pas turtinguosius ar kilmingus susirinkdavo ne tik visi giminaičiai, draugai ir kaimynai pasveikinti jaunųjų, bet tai buvo proga susitikti ir pabendrauti. Taip pat yra ir dabar. Per vestuves susitinka net metų metais nesimatę artimi žmonės. Todėl dauguma tėvų pageidauja, kad jų vaikai keltų vestuves. Gerbiame tėvų norus, bet nereikėtų pamiršti apie galimybes. Tik apsvarstę esamą biudžetą, galime nuspręsti kaip švęsti vestuves.

Būna situacijų, kai tėvai sutuoktuvių proga skiria ar padovanoja būsimiesiems sutuoktiniams tam tikrą pinigų, leidžiant jiems patiems apsispręsti kaip juos išleisti – švęsti vestuves kaip įprasta,  išvykti į vestuvinę kelionę ar ką nors įsigyti už juos. Čia jau taip pat sprendžiame, ko labiausiai norime. Tačiau daugumoje pasirenka vestuves. Apklausos duomenys rodo, kad vestuvinių iškilmių labiausiai pageidauja merginos. Ir tai natūralu – tai juk tokia šventė, kai ji su jaunosios suknele pirmą kartą  pasijaučia karaliene, be to, visiems vestuvės paryškins perėjimo į naująjį gyvenimo etapą momentą, paliks malonių prisiminimų ir įspūdžių. Kaip beatžymėtume savo sutuoktuvių šventę, svarbiausia, kad šiuo klausimu abiejų nuomonės sutaptų.