Karališka drąsa / Brave

Filmas: Brave (2012) USA
Žanras: Animacija, Fantastika, Komedija, Nuotykiai, Šeimai
Režisierius: Brenda Chapman, Mark Andrews
Aktoriai: Kelly Macdonald, Emma Thompson, Kevin McKidd, Robbie Coltrane, Billy Connolly, Julie Walters, Craig Ferguson, Sally Kinghorn, Eilidh Fraser, Peigi Barker, Steven Cree,  Steve Purcell, Callum O’Neill, Patrick Doyle, John Ratzenberger.
Trukmė: – min.

Filmas yra sukurtas pasakų motyvais ir nukelia žiūrovą į viduramžių Škotijos laikus: Senų senovėje gyveno Karalius su Karaliene ir turėjo nuostabią dukrytę princesę Meridą. Tačiau ši mergytė nesielgė kaip įprasta visoms kitoms princesėms. Merida buvo padauža ir labai mėgo jodinėti, šaudyti iš lanko, o tai nelabai patiko jos tėvams. Tėvas Karalius Fergiusas buvo atlaidesnis, na, o motina Karalienė Elinora buvo griežtesnė. Ji sugalvojo Meridą ištekinti, tačiau duktė nė pagalvoti nenorėjo apie vedybas. Todėl abi ir susipyko.

Išėjusi iš namų princesė Merida sutinka raganą ir, jai padedant, savo motiną netyčia paverčia didžiule meška. O, siaube, šito ji tai tikrai nenorėjo! Ką daryti, reikia gelbėti savo mamą Karalienę! Princesė žūtbūt privalo įveikti pavojingus magijos kerus ir gali pasikliauti tik savo pačios drąsa. Jos laukia susitikimas su pačiu baisiausiu tamsiųjų Škotijos urvų padaru…