2013 kovas
Turtingas savo architektūra ir artefaktais Luksoras yra tikras Egipto lobis, pateikęs dar vieną istorinę dovaną. Belgijos archeologai padarė stulbinantį atradimą Egipte. Senoviniame Luksoro mieste aptikta daugiau nei 3000 metų senumo piramidės griuvėsiai. Pasak Egipto senovės reikalų ministro Mohammed Ibrahim, piramidės aukštis yra 15, o plotis apie 12 metrų. Arheologai padarė išvadą, kad ji priklausė svarbiam, garbingą postą užimančiam žmogui.
Piramidės griuvėsius atrado Briuselio ir Lježo universitetų ekspedicijos grupė, kuri Luksoro mieste vykdo kasinėjimo darbus. Pagal molio plytų ekspertizę nustatyta, kad ši struktūra priklauso Ramzio II (1279 – 1213 metų iki krikščionybės eros) valdymo laikui.
Ramzis II, taip pat žinomas kaip Ramzis Didysis, yra laikomas vienu iš galingiausių faraonų Egipto imperijoje. Jo mumija saugoma Egipto muziejuje Kaire, kuris taip pat gali pasigirti dviem vizirio Khay statulomis.
Manoma, kad atrastos piramidės griuvėsiai ir priklauso viziriui Khay. Jo kapavietė iki šiol nebuvo žinoma, todėl šis atradimas yra istoriškai labai svarbus. Khay egiptologams yra gerai žinomas iš dokumentų, kaip svarbus žmogus, užėmęs aukštą postą karalystėje. Viziris Khay buvo atsakingas už senovės menininkų bendruomenę, kuri rūpinosi karališkomis kapavietėmis Karalių ir Queens slėniuose. Kad jis buvo artimas faraono Ramzio II aplinkai, byloja ir tai, kad Khay dalyvavo šešiose Ramzio II jubiliejinėse šventėse.
Kadangi VII-VIII m. e. amžiuje piramidė dalinai buvo išardyta ir pertvarkyta į krikščionių šventyklų koptas, istorijos sluoksniai ilgai slėpė jos paslaptį. Vienoje atrastos piramidės griuvėsių sienoje arheologai rado išgraviruotą piešinį, kuriame pavaizduotas senovės egiptiečių dievas Ra.
Times International Business praneša, kad piramidė aptikta ant Sheikh Abdel Gurna kalvos, vakariniame Tėbų krante, nuo kurios atsiveria vaizdas link Ramzio II kapavietės. Egipto valdžios institucijos, patvirtinančios archeologinį atradimą Luksore, vadina jį vienu iš svarbiausių pastaraisiais metais. Kasinėjimai tęsiasi.