Didysis Getsbis / The Great Gatsby

Filmas: The Great Gatsby (2013)  USA, Australia
Žanras:
Romantinis, Drama
Režisierius:
Baz Luhrmann
Aktoriai:
Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Isla Fisher, Joel Edgerton, Tobey Maguire ir kt.
Trukmė:
– min.

Drama sukurta pagal amerikiečių rašytojo F.S.Fitzgeraldo romaną.

Filmo veiksmas vyksta 1922-ais metais, griūvančios moralės, puikaus džiazo ir ,,kontrabandinio alkoholio karalių“ epohoje. Ieškodamas savo amerikietiškosios svajonės Nikas Karavėjus atvyksta į Niujorką. Jo kaimynystėje gyvena paslaptingas, tačiau gerai žinomas dėl savo prabangių vakarėlių, jaunas ir žavus milijonierius Džėjus Getsbis. Visoje apylinkėje pagarsėjęs turtais, į savo prabangią vilą jis kviečia ryškiausias įžymybes, žaviausias moteris ir visą aukštuomenę, čia triukšmingai linksminamasi bei užmezgamos įtakingos pažintys.

Getsbis turi savąją paslaptį – jis myli Deizę, kuri, nesulaukusi jo iš karo, tuo metu buvusio vargšo kareivio Džėjaus, ištekėjo už turtuolio atleto Tomo Bjukeneno. Sugrįžęs namo ir sukaupęs turtus Getsbis nori susigrąžinti buvusią meilę.

Nikas Karavėjus tampa liudininku, kas vyksta aplinkui, jis įsitraukia į patrauklų turtingųjų pasaulį – į jų iliuzijas, meilę ir melą. Jis rašo istoriją, apie neįmanomą meilę, amžiną svajonę ir žmogišką tragediją, istoriją, kuri yra apgaulingo blizgančio turtingųjų gyvenimo ir jo moralės normų atspindys.