Apykaklės šiandien

2011 rugsėjis

Kasdieniame gyvenime apykaklė tapo tokia įprasta detalė, kad mes jos paprasčiausiai nepastebime. Labiau į ją kreipia dėmesį vyrai, kurie dėvi marškinius labai dažnai arba kiekvieną dieną. Viskas pagal darbo profilį ir skonį. Bet vienaip ar kitaip būtent ši rūbo dalis turi atrodyti nepriekaištingai, – gerai išlyginta, tvarkinga. Tokia nereikšminga drabužio dalis gali pakeisti viso rūbo išvaizdą. Pridėjus apykaklę, paprasčiausi marškiniai gali suteikti stilingą įvaizdį. Būtent apykaklės rūbą paverčia daugiau griežtesniu bei oficialesniu. Galime prisiminti net mokyklos laikus, kai apykaklės buvo būtinos, visi vadovaujantys, verslo atstovai darbo vietose dėvi rūbus su apykaklėmis. Tai suteikia ir solidumo bei pagarbos jausmą. Įprasta, kad apykaklė yra drabužio dalis ar priedas, bet ji turi ir kitų privalumų, kai kam net tai labai svarbių, – ji gali pridengti kaklo defektus, jei jie yra. O kai kam apykaklė reikalinga ir dėl šilumos. Nusibodusį rūbą taip pat galima atgaivinti nauja apykakle.

Galime pripažinti, kad vyrams populiariausios išlieka klasikinės apykaklės. Kadangi marškiniai dažniausiai dėvimi prie kostiumų, tai ir apykaklės parenkamos pagal stilių. Moterims ,,vyriško” sukirpimo apykakles ,,atrado”, pritaikė ir jas išpopuliarino vėlgi garsioji Coco Chanel ieškodama naujovių ir ,,pasisavindama” viską, kas jai gražu.

2011 m. Paryžiaus mados savaitėje Miu Miu mados namų moterims skirtoje rūbų kolekcijoje gausu modelių su įvairios formos apykaklėmis, ypač su šiais metais madingomis ovalo ir trikampio formos.

Apykaklių nemažai ir Carven mados namų 2011 metų rūbų, skirtų moterims, kolekcijų pristatyme. Jos puošia sukneles, palaidines, net švarkelius. Apykaklės padailintos įvairiais ornamentais, margos, juostuotos, kampučiai apvedžioti metaliniais įrėminimais. Klaudijos Šifer, dalyvavusios Carven mados namų moteriškų rūbų pristatyme, juodos spalvos modelis buvo puoštas balta nerta apykakle.

Prisegamos, nusegamos apykaklės – Miuccios Prados Miu Miu mados namų idėja. Jos, beje ir labai patogu, nes pakeitus kitos formos ar spalvos apykaklę, gali pasikeisti ir apsirengimo stilius, tuo pačiu gali atsinaujinti rūbas. Šiais metais sugrįžta ir Piterio Peno apykaklės, kurios buvo labai madingos 1960 – aisiais metais. Jos puikiai pasitarnaus vakarinėms suknelėms. Kadangi ,,švelni” šių apykaklių sukirpimo forma, jas patogu puošti įvairiais nėrinukais, blizgučiais, pasiuvinėjimais.