Aktorė Meryl Streep

2012 sausis

Ar visada amžius yra kliūtis moterims kelyje į sėkmę ir grožį? Pasirodo, kad ne. Šešiasdešimt dvejų metų aktorė Meryl Streep, sugebėjusi pakerėti Holivudą, papuošė 2012 m. sausio mėn. JAV ,,Vogue” viršelį. Ir nors populiarumo jai užtenka, ji vis tiek išgarsėjo – tapo vyriausia moterim, kuri pozavo žurnalui. Nors prieš kurį laiką Meryl Streep pati manė esanti nebejauna, bet dėl to nesisieloja ir šiandien. Prieš dvidešimt metų jai buvo vos ne vienu metu pasiūlyti trys raganos vaidmenys, kurie juokais ne juokais privertė aktorę susimąstyti (tuomet jai buvo tik apie keturiasdešimt metų). Parėjusi namo, ji pareiškė savo vyrui, kad daugiau nebevaidins. Bet, aišku, savo pažado neištesėjo, tuo pradžiugindama mus, žiūrovus. Šios brandžios moters, aktorės pasiekimais galima kartu tik pasidžiaugti. Jai gerai sekasi asmeniniame gyvenime, puikiai ir kine. Kas gi geriau galėjo suvaidinti madingo madų žurnalo griežtą redaktorę Mirandą Pristli filme ,,Ir velnias dėvi Pradą/ The Devil Wears Prada”. Šis pramoginis kino filmas tapo populiarus ir turi nemažai gerbėjų, ypač jaunimo tarpe.

Bet aktorės Meryl Streep filmų, kuriuose ji vaidino, sąraše yra nemažai rimtesnių vaidmenų, kurie jai atnešė sėkmę Holivude. Jos praeitis papuošta daugiau nei penkiasdešimčia vaidmenų, šešiolika kartų yra pristatyta Oskaro nominacijai, 26 kartus buvo nominuota Auksiniam Gaubliui. Ir dar vienas pristatymas Oskaro apdovanojimui jos laukia už vaidmenį filme ,,Geležinė ledi/ The Iron Lady”, kuriame Meryl Streep vaidina buvusią Didžiosios Britanijos premjerę Margaret Thatcher.

Pripažinta, kad nei viena aktorė ar aktorius negali pasigirti tokiu nemažu kino bagažu. Ir tai tiesa, nes amerikiečių kino žvaigždė Meryl Streep Holivude laikoma viena iš geriausių aktorių. Meryl Streep, baigusi dramos studijas, kino karjerą pradėjo nuo nedidelio vaidmens filme ,,Julia”. Prieš tai ji vaidino teatre. Tačiau jau ,,Elnių medžiotojas/ The Deer Hunter”, kuriame ji vaidino kartu su žymiu aktoriumi Robert De Niro, 1977 metais jai atnešė sėkmę ir pirmąją Oskaro nominaciją. Po to sekė ,,Emmy” apdovanojimas už vaidmenį filme ,,Holokaustas/ Holocaust”. Vienas iš geresnių jos darbų, yra garsusis 1979 m. filmas ,,Kramer prieš Kramerį/ Kramer vs. Kramer”, už kurį Meryl Streep gavo Oskaro nominaciją kaip geriausia antro plano aktorė ir laimėjo Auksinio Gaublio apdovanojimą.

Tuo metu, 1978 metais, kai Meryl Streep puikiai sekėsi kine, ji buvo susižadėjusi su aktoriumi John Cazale, tačiau jis mirė nuo sunkios ligos. Netrukus ji išteka už Don Gummer, skulptoriaus, su kuriuo turi keturis vaikus. Aktorė sako, kad didžiausias jos gyvenimo laimėjimas yra ne įvairūs apdovanojimai karjeroje, o laiminga santuoka ir darni šeima. Ši moteris pripažinta ne tik gražia, bet ir protinga. Ji turi gerą humoro jausmą, yra savikritiška, nesivelia į skandalus. Na, o žiūrovai dar mato ir žavią, savimi pasitikinčią, nebijančią savo metų moterį.