9-asis rajonas / District 9

Filmas: District 9 (2009) USA
Žanras: mokslinis – fantastinis, trileris
Režisierius: Neill Blomkamp
Scenarijaus autorius: Neill Blomkamp, Terri Tatchell
Aktoriai: William Allen Young, Robert Hobbs, Jason Cope, Sharlto Copley, Vanessa Haywood, David James, Mandla Gaduk.
Trukmė: 112 min.

Filmas 9 – asis rajonas / District 9 tikrai pateisins mokslinės fantastikos mėgėjų lūkesčius, norint maloniai praleisti vakarą prie ekrano. Tai sci – fi žanro šedevras, išsiskiriantis iš panašios tematikos filmų natūralumo pojūčiu. Žiūrint šį filmą, nors ir žinai jog gyveni ne tokiame pasaulyje, kokį piešia filmo kūrėjai, tačiau, kita vertus, galima taip įsijausti ir suabejoti, jog yra kitaip. Tiesiog tiki, kad jei nusileistų ateiviai, labiausiai tikėtinas variantas, kad viskas vyktų taip, kaip pavaizduojama šiame filme, kuris prasideda taip:

Daugiau nei prieš 20 metų į žemę atskrido ateivių erdvėlaivis, kuris dėl neaiškių priežasčių sugedo ir negalėjo pakilti atgal į kosmosą. Žmonės, patekę į kosminį laivą ir radę išsekusius bei ligotus ateivius, nežinojo ką daryti – visas pasaulis veda derybas ir galiausiai yra nusprendžiama apgyvendinti ateivius Pietų Afrikos devintajame rajone – kolonijoje, kur randasi jų sugedęs, pakibęs ore erdvėlaivis.

Atvykėlius iš kito pasaulio žmonės vadina krevetėmis, jiems ateiviai lyg antrarūšiai padarai. Visi būtų laimingesni jei jie išvyktų iš žemės ar bent jau kur nors toliau nuo gyvenamųjų rajonų, nes pribuvėliai elgiasi ir gyvena pagal ,,savo taisykles”. Deja, jie to padaryti negali. Bent jau kol kas…

Pagaliau žmonijos kantrybė baigėsi ir ateivių kontrolė patikėta privačiai kompanijai, Daugianacionalinėms Jungtinėms pajėgoms. Tačiau ateivių gerbūvis jiems rūpi mažiausiai. Juos domina tik milžiniškas pelnas, kurį jie gautų, jei priverstų veikti neįprastus ateivių ginklus. Tačiau ginklų aktyvacijai reikalinga ateivio DNR.

Įtampa ir filmo intriga suaktyvėja, kai Daugianacionalinių Jungtinių Pajėgų karo žvalgas Vikusas van der Merwe (akt. Sharlto Copley) užsikrečia paslaptingu virusu, kuris ima keisti jo DNR struktūrą. Vikusas akimirksniu tampa ne tik labiausiai ieškomu žmogumi pasaulyje, bet taip pat ir vertingiausiu, nes jis – raktas, atveriantis ateivių technologijų paslaptis. Jis – tremtinys, neturintis draugų, tad jam belieka slėptis 9-jame rajone…

Šį filmą galima pavadinti šių laikų mokslinės fantastikos žanro klasika. Neabejotikai tai vienas geriausių filmų apie ateivius, kuriame ne tik meistriškai pateikiama ateivių istorija, bet ir parodomos žmogaus, kaip būtybės, silpnybės. O tai vienas iš tų dalykų filme, kurie verčia susimąstyti apie mus ir mūsų silpnybes.