Vestuvinės suknelės 2012

2012 sausis

Vestuvinė suknelė yra pats brangiausias rūbas moters garderobe. Tai amžinas Štrauso Valsas, tai nesibaigianti vasara ir mieliausi prisiminimai. Ji nebūna vakarinė ar dieninė, nebūna sezoninė, ji visada išlieka vienintelė – Mano Vestuvinė Suknelė. Žymūs pasaulio dizaineriai visą laiką kuria ieškodami vis gražesnių modelių, naujovių, kas galėtų vestuvinę dieną nuotaką paversti karaliene. Laikrodžio rodyklei perkopus gruodžio 31 – osios dvyliktą valandą, turbūt kiekviena būsimoji jaunoji prisimena apie artėjančią šventę. Ką siūlo 2012–iems metams vestuvinių suknelių modeliuotojai? Aišku, kad išlieka klasika, romantiška ir patraukli. Pagrindinė tendencija – grįžimas į retro ir vintažinį stilių, kuris primena praeitį ir suteikia šventei triumfuojančią ypatingą atmosferą. Įvairių kolekcijų pristatymuose vyrauja švelnūs, lengvi modeliai. Sudėtingų formų su masyviais audiniais, dideliais kristalais nėra, pernelyg įmantri apdaila užleidžia vietą lengvoms drapiruotėms, šifono ir tiulio laisvumui, swarovski akmenukams.

2012 metams įvairūs podiumai siūlo nemažai undinėlės formos vestuvines sukneles. Jos pralenkė pūstas puošmenas, nes idealiai prigludusios prie kūno įliemenuotomis formomis, kūnui suteikia elegancijos ir grakštumo. ,,Undinėlė” yra įliemenuota iki kelių, o nuo jų smarkiai platėja. Tokio modelio suknelės buvo populiarios ir 2011 metais, bet šiais jas papildo ilgesnis šleifas, daugiau raukinių, dar platesnis sijonas nuo kelių iki žemės. Tokio sukirpimo suknelę idealiai papildo asimetrija – plati petnešėlė per vieną petį.

Vestuvinė suknelė be petnešėlių išlieka labai populiari ir ypač vasarą. Šis modelis yra ypatingai mėgiamas ir dažnai tokį pasirenka įvairaus sudėjimo merginos. Aišku, jis apnuogina pečius, rankas, kaklą, lieknoms jis paryškina figūrą, apvalesnių formų – krūtinę. Be to, prie jo tinka bet kokio platumo apatinė suknelės dalis – sijonas. Papuošalams laisvė prie tokios suknelės yra didesnė.

2012 metais madingi kaspinai ant liemens. Tai dar viena retro stiliaus apraiška. Jie gali būti įvairūs, iš skirtingų priderintų audinių, įvairių dydžių bei spalvų.

2012 metų vestuvinių suknelių kolekcijose yra ir princesės tipo suknelės, kurias gali pasirinkti ypač romantiškos nuotakos, panorėjusios vieną dieną pasijusti jomis savo karalystėje – vestuvinėje šventėje. Tokie modeliai yra iš lengvų, krintančių, drapiruotų audinių, paįvairinti raukiniais bei klostėmis.

 Įprasta tradicinė balta vestuvinė spalva 2012 metais turėtų nesupykti, kad suteikta teisė pasirodymui ir kitoms spalvoms. Yra norinčiųjų nuotakų pasipuošti originaliau, įvairiau nei įprasta, – labai prašom. Dizaineriai pateikia eilę puikių vestuvinių suknelių modelių iš spalvotų audinių. Tai švelnios pastelinės, rausvos, šampaninės ir kitos šviesesnės spalvos. Arba balta tradicinė vestuvinė suknelė puošiama kitų spalvų audinių akcentais. Juodos spalvos mažiau, tačiau ją galime pastebėti vestuvinių suknelių pristatyme, pavyzdžiui amerikiečių dizainerės Vera Wang kolekcijoje.

Ypatingai lieknus liemenis turinčios merginos gali pasirikti ir purias sukneles. Tai skirta sijoninei daliai, sluoksniuotai keliom eilėm ne iš kokio kito audinio, o būtent iš tiulio. Tokio kirpimo suknia yra pūstesnė, tinka ir įvairesnis ilgis.

 2012 metais laikomos madingomis ir vestuvinės suknelės su viena petnešėle, paprastai platesne, su papuošimais. Toks modelis primena antikinių laikų gražuoles ir atrodo gana romantiškai. Prie jo siūlomas ilgas šleifas, lengvos  drapiruotės.

Audiniai vestuvinėms suknelėms 2012 metais lieka lengvi, krintantys. Tai tradicinis atlasas, šilkas, šifonas, organza ir kt. Permatomi audiniai daugiau skirti apdailai, raukiniams. Nėrinių populiarumas išlieka. Ilgos vestuvinės suknelės be konkurencijos užima pirmąją vietą, visose kolekcijų pristatymuose vyrauja ilga, dengianti kojas suknia. Šleifai ypač madingi. Nors, norinčioms kito ilgio suknelės, siūlomos retro stiliaus iki kelių arba, jei tinka, ir trumpa. Juk vestuvės kiekvienos merginos individuali šventė ir jai rinktis kuo vilkėti šią dieną.