Vestuvinė puokštė – glamelija

2012 gegužė

Glamelija (glamelia) – unikalus floristų kūrinys, puošiantis ne vieną jaunąją vestuvių dieną. Ši šventinė ir išskirtinė puokštė yra pamėgta daugumos nuotakų ir yra labai populiari.

Manoma, kad puokštei – glamelijai yra apie šimtą metų ir jos tradicijos prasidėjo Olandijoje, vadinamojoje gėlių šalyje. Tačiau yra ir kitų nuomonių, kad tai Didžiosios Britanijos floristų išradimas. Jų terminu glamelija – mini puokštė, simbolizuojanti vieną gėlę, sudarytą iš žiedpumpurių, žiedlapių ar lapų. Pirmosios glamelijos buvo daromos iš kardelių (gladiolus) ir lelijos (lily) žiedlapių, nuo to ir kilo pavadinimas glamelija (glamelia), jis išliko ir iki mūsų dienų nepriklausomai nuo to, kad šios puokštės šiandien yra daromos iš įvairių rūšių gėlių. Originalios glamelijos dažniausiai kuriamos iš rožių, lelijų ar kitų gėlių žiedlapių, derinant spalvas. Gėlių pasirinkimas priklauso nuo norimos glamelijos formos, dydžio, net temos. Aišku, tai yra floristų fantazijos, profesionalumo vaisius ir pirmiausia jaunosios noras. Pagal individualų užsakymą yra ruošiamos apvalios, lašo ir kitų formų glamelijos. Dauguma nuotakų pageidauja neįprastos puokštės, todėl originalios ir kartu kuklios bei puošnios glamelijos yra labai populiarios.

Keičiantis madai, glamelijų spalvos taip pat keičiasi, tačiau įprastomis lieka tradicinės balta, rausva, kreminė ir kitos švelnesnės spalvos. Dažnai floristai naudoja ir žiedlapių dažymo technologiją. Tokios puokštės paruošimas reikalauja ne tik kūrybinės išminties, nemažo floristo meistriškumo, bet taip pat ir didesnio gėlių kiekio. Ir nepriklausomai nuo to, kad glamelijos yra ne tik brangesnės, bet ir jautresnės, nes trumpesnį laiką išsilaiko nei įprasta puokštė, ji tapo tradicine vestuvine puokšte.