Vestuvės Bran (Dracula’s) pilyje

2011 gruodis

Daugelis žmonių tokią ypatingą šventę kaip vestuvės, nori įamžinti neįprastai, įdomiau, originaliau nei kiti. Scenarijus paprastai būna tas pats, tik jis apdailinamas savaip. Visi besituokiantieji apsilanko santuokų rūmuose, beveik dauguma bažnyčioje, fotografuojasi įvairiose gražiose vietose, tačiau yra žmonių, kurie nori kažko ypatingo. Atsiranda norinčių savo vestuves kelti legendinėje rumunų Bran (Dracula’s) pilyje. Tai dažniausiai turtingi užsieniečiai, mėgstantys originalumą. Ši vieta vilioja ne tik turistus, bet, kaip matome, ir norinčius susituokti. Visi gerai žinome apie paslaptingą kunigaikštį Vladą III Cepešą (Vlad III Tepes), tikrąją istorinę asmenybę, kuriam priklausė ši pilis. Pasakojimai apie jį ir įkvėpė rašytoją Bram Stocker parašyti romaną apie Drakulą (Dracula), pasižymėjusį vampyriniais pomėgiais. Kas tiki ta legenda, kas ne, bet ši vaizdinga pilis Transilvanijoje (Transylvania) traukia daugelį. Vaizdinga vietovė tarp įspūdingų aukštų smailiom viršūnėm kalnų, senovinė pilis, žinoma mistiniais, paslaptimi apgaubtais senųjų pasakojimais, perduodamais iš kartos į kartą, vilioja daugelį. Nuo 2006 metų pilis restauruota, joje yra unikalios ir retos viduramžių meno kolekcijos, Europos baldų eksponatai, šarvai, net vyno rūsiai, čia galima išvysti daugelį ХIV – ХIХ a. meno kūrinių. Visa tai vilioja ne tik norinčius išvysti senovinę pilį, bet ir norinčius čia atšvesti vestuves. Deje, jos čia maždaug penkiasdešimčiai žmonių kainuoja apie 20 000 eurų. Šiuo metu Bran pilis priklauso kilmingajam Archduke Dominic Habsburg ir dviem jo seserim. Jie, tarp kitko, labai renkasi norinčiuosius čia tuoktis. Kadangi Habsburg save laiko kilminga gimine, tai visiškai suprantamas noras ,,įsileisti” tik nepriekaištingos reputacijos svečius.

Bran (Dracula’s) pilis yra pastatyta ant aukštos uolos, ji garsėja slaptais kambariais, siaurais paslaptingais lyg labirintai koridoriais. Sklinda gandai, kad čia galima ir pasiklysti. Bet visa tai skirta, turbūt, tik svečių vilionėms, smalsuolių emocijoms paaitrinti, o šiaip pilyje yra puikiai pritaikytos šventinės gotikos stiliaus salės su vargonų muzika, tam tikru, būdingu senovei, apšvietimu ir visu puikiu  aptarnavimu bei sąlygom švesti vestuves.

Po ilgos restauracijos, pilies durys tapo atviros ir jaunavedžiams. Keturiasdešimt aštuonerių metų JAV armijos (U.S. Army) kapitonas Arlyn Wood yra kilęs iš Amerikos (America), o jo išrinktoji Simona iš Rumunijos (Romania). Jų Love Story prasidėjo aerouoste, po sužadėtuvių jaunieji žmonės nusprendė susituokti būtent senovinėje, išgarsėjusioje pilyje. Jie vieni iš pirmųjų, po pilies restauracijos, nusprendusių savo vestuves kelti legendinėje rumunų Bran (Dracula’s) pilyje. Didinga šventė 550 metų senumo legendinėje pilyje jiems kainavo 11,5 tūkstančių eurų. Jaunieji sako, kad šią vietą pasirinko būtent dėl Bran pilies kultūros ir istorijos įtakos tiek europietiškoje, tiek amerikietiškoje literatūroje. Arlyn Wood yra rašytojo Bram Stocker gerbėjas. Jaunuosius pasveikino pats vienas iš savininkų Archduke Dominic Habsburg, jis džiaugėsi, kad šioje vietoje patyrė daug džiaugsmo, nes čia tuokėsi jo močiutė, motina ir broliai. Jis su malonumu ir pasididžiavimu nori tęsti vestuvinę tradicinę ceremoniją šioje garsioje pilyje. Miesto valdžia ir pilies savininkai tikisi ne tik turistų, istorijos ieškotojų antplūdžio, bet ir jaunavedžių.