Veido priežiūra žiemą

2011 gruodis

Viską mes puikiai žinome, išmanome, bet kartais gal paprasčiausiai nepagalvojame, pamirštame, kad žiema yra toks laikas, kai saugoti sveikatą ir tuo pačiu grožį, reikia ypač atidžiai. Svarbu, kad kojos nešaltų, nugara būtų šiltai pridengta. Juk netolimas laikas, kai gatvėse matydavome mergaites su striukėm, bet nuogu juosmeniu. Labai nesižiūrėjo, nes žiema ne vasara, paderinti vertėtų, jei ne dėl sveikatos, tai bent dėl grožio.

Šaltu metų periodu kaip ir apranga, taip ir kosmetika keičiasi. Kas tinka vasarą, tas visiškai gali netikti žiemą. Tos tiesos galioja ir kalbant apie kosmetiką bei veido priežiūrą. Jo valymas, drėkinimas, makiažas taip pat turi skirtis nuo ,,vasarinio”. Šaltesniu metų laiku beveik visais atvejais yra būtinas naktinis maitinamasis kremas, o dienai reikėtų pasirūpinti drėkinamuoju su daugiau ar mažiau maitinančiomis apsauginėmis savybėmis, turint omenyje kremo riebumą. Lūpom patartina naudoti specialų minkštinamąjį balzamą, valymui – kosmetinį pienelį arba žele.

Pagrindiniai veido grožio priešai žiemą yra vėjas, sniegas bei temperatūrų kaita. Pastaroji aplinkybė ypač aktuali, nes išėjus iš normalios temperatūros patalpos į šaltą orą, veido odai tokie pokyčiai visiškai netinka. Kartais temperatūrų svyravimai siekia iki keliasdešimt laipsnių. Labai kenksmingas ir sausas oras patalpoje, ypatingai jei tokioje būname ilgesnį laiką. Juk šaltu periodu ji dirbtinai šildoma ir oras tampa sausas. Patalpą, be abejo galima išvėdinti ir sudrėkinti. Bet veido odai poveikis vis tiek yra – jis sausėja. Sausas oras džiovina veidą, jo natūralus raginis odos sluoksnis storėja, sumažėja riebalinių liaukų veikla, dėl to ir raukšlelėms susidaro patogi dirva. Veidas gali pradėti pleiskanoti, atsirasti paraudimų, o dėl to ir jausimės nekaip. Išeitis yra tokia, kad veidą reikia pamaitinti – padrėkinti, suteikti jam natūralų įvaizdį. Tai yra svarbu, – todėl be tinkamo dieninio kremo, žiemą nekelkime kojos iš namų. Būtent dieninį drėkinamąjį kremą reikia pasirinkti labai atidžiai, kad jis nebūtų labai skystas ir pagrindas būtų aliejinis, t.y. jis turėtų būti riebesnis nei naudojamas vasarą. Primename, kad teptis juo reikia vėliausiai 30 minučių prieš išeinant, o geriausia prieš valandą. Jis suminkštins veido odą ir apsaugos jį nuo šalčio apsaugine plėvele. Priešingu atveju drėgnas kremas lauke gali sušalti, kristalizuotis, o tai labai kenkia odai. Kokio riebumo kremą šaltam laikui  pasirinkti – sprendžiame pačios, nes tai priklauso ar oda yra linkusi sausėti, ar ji yra mišri bei riebi, ar labai jautri. Pavyzdžiui, jautriai veido odai dienai rekomenduotina maitinamasis kremas, o nakčiai – drėkinamasis. Riebiai ar normaliai odai gali tikti tik drėkinamasis. Kartais reikia tiesiog išbandyti, išstudijuoti ko pageidauja mūsų individuali veido oda. Šaltu metų laiku galima drąsiau naudoti ir veido makiažą, kurio vasara dauguma atsisako. Be abejo, tik nepersistengti su jo spalva, labai dažnai tenka matyti merginas ,,šokoladiniais ” veidais sniegui sningant, nepamirškime, kad vasarą įdegis atrodo vienaip, na, o žiemą reikėtų pasirinkti švelnesnes makiažo spalvas.

Labai didelę reikšmę turi ir mityba, reikėtų naudoti pakankamą kiekį skysčių bei papildomų vitaminų, kurių žiemą kasdieniniuose maisto produktuose trūksta. Nuo to irgi priklauso mūsų veido išvaizda.