Vedę vyrai sveikesni

2012 vasaris

Atrodytų smulkmena, nagrinėjant sveikatos problemas, kalbėti ar ji priklauso nuo socialinės padėties, pasirodo, kad taip. O smulkmenos svarbios visur ir visada. Niekas tiksliai nenustatė apie vedybų, gyvenimą santuokoje, naudą. Visi be išimties žinome, kad tai daugiau suteikia stabilumo, pastovumo, atsakomybės jausmo abipusiuose santykiuose, jau nekalbant apie naudą visuomenei ir t.t. Bet gal ne visi žinome, kad vedę vyrai gyvena ilgiau! Pasirodo, kad taip. Vokiečių sveikatos specialistai, tyrinėjantys vedybinio gyvenimo aktualijas, nustatė, kad vyrai, kurie gyvena santuokoje, tikrai gyvena ilgiau nei tie, kurie vakarais ,,kalbasi su šuniuku“. Ir tai dėl paprasčiausios gyvenimiškos tiesos – vyrais dažnai kažkas turi rūpintis, aišku toks pasakymas ne apie visus stipriosios lyties atstovus, bet būna ir taip. Ir, be abejo, geriausia, jei tai būna mylinti moteris. Tik ji ,,priverčia“ jį nueiti pas stomotologą, nes ne paslaptis, kad būtent vyrai vengia tokių vizitų net jei ir labai skauda dantį. Dažnas geriau suvalgys saują tablečių nei apsilankys pas gydytoją. Šiuo atveju vyrai labiau bailesni.

Tyrimų duomenimis, 6 procentais vedusių vyrų dažniau lankosi pas medikus besitikrinant sveikatą nei nevedusių. Tai irgi moters paskatinimo rezultatas, nes sutuoktinis mato, kaip jo antroji pusė norėdama ne tik pati būti sveika, bet ir išauginti vaikus, rūpinasi savo sveikata, lankosi pas gydytojus. Tuo pasekdamas ir jis pagalvoja apie ateitį. Tad moterys, žmonos yra pareigingesnės sveikatos rūpybos klausimais. Be to, jos ne tik primena, kada nueiti pas daktarą, bet ir rūpinasi maistu šeimoje. Be abejo, daugelis, ypatingai šiais naujais madingais laikais, įvairiai pasiskirsto šiom pareigom, bet pagrindinė mados tendencija rūpintis maistu lieka moterims. Jos geriausiai žino kaip ekonomiškai, o svarbiausia sveikai pasigaminti maistą. Tai saugo ne tik vyrų, bet ir visos šeimos sveikatą.

Mokslininkų pastebėta, kad vedę vyrai mažiau patyria stresinių situacijų. Net jei darbe ir dideli nesklandumai, jie į namus grįžta mieliau bei ramiau, jei jų kažkas laukia. O jei dar ant stalo pamato šiltą vakarienę, ramią aplinką, tai jau visai be šypsenos pripažinkime, kad tai būtų malonu visiems.

O dabar su šypsena – moterys priverčia vyrus ir pasportuoti. Jei ne į sporto salę, tai jau į parduotuvę jos tikrai  sugeba paprašyti ar paliepti nueiti. Ir pasivaikščioti vedęs vyriškis išeina dažniau nei vienišas net 20 – čia procentų (Jam gi maloniau vaikščioti dviese).Tad, pasirodo visi keliai veda į … sveikatą.