Uma Thurman

2012 sausis

Savo tvirtu charakteriu, atkakliu užsispyrimu ir kruopščiu darbu ši moteris sugebėjo tapti ne tik gera šeimos puoselėtoja, bet ir puikia aktore. Nežiūrint to, kad ji neturi liaupsinamų moteriškų formų, būdama nestandartinio dailiajai lyčiai ūgio, Uma Thurman gana greitai pakerėjo žinomus režisierius bei mados pasaulio bosus. Jos angeliškas veidas nėra klasikinio grožio, bet tai jai netrukdo skinti laurus žinomiausiuose žurnaluose reklamuojant mados grožybes. Jau būdama tik penkiolikos metų, ji drąsiai palieka namus ir išvažiuoja į didįjį Niujorką semtis gyvenimo patirties ir siekti savo tikslų. Ryžtis tokiam žingsniui ją turbūt pastūmėjo vaikystė, praleista gan įdomioje aplinkoje. Uma gimė 1970 metų balandžio 29 dieną Rytų religijos tyrinėtojo ir specialisto, profesoriaus, rašytojo, budistų vienuolio Robert Thurman ir manekenės Nena von Schlebrugge šeimoje. Kiek prisimena pati aktorė, jos šeima buvo kiek kitokia, gyvenimas čia vyko kitaip nei ji matydavo aplinkui. Diena visuomet prasidėdavo nuo meditacijos, be to ir visų vaikų, o jų viso keturi, net vardai yra kitokie nei įprasti, pasaulietiški. Tad Uma nuo mažens augo budizmo tikėjimo atmosferoje. Be to, ji buvo vienintelė mergaitė, augusi tarp trijų berniukų, jos brolių. Gal visa tai ir turėjo įtakos jos tvirtam charakteriui. Savo laiku jos motina, dar būdama devyniolikos metų, buvo pastebėta žinomo mados fotografo Norman Parkinson, kuris ir įkalbėjo ją tapti modeliu, tačiau po vedybų ir keturių vaikų gimimo ji atsisakė šio užsiėmimo. Uma Thurman tėvas vienuolio titulą gavo iš paties Dalai Lamos rankų, o mama tapo psichoanalitike. Beje, senelė Birgit Holmquist iš motinos pusės taip pat buvo įdomi asmenybė, žinoma švedų gražuolė. Jos atvaizdą galima pamatyti Švedijos Trelleborg uostamiestyje, – tai didelė apnuogintos moters statula, pavadinta Famntaget (Apsikabinimo) 1930 m. Aхel Ebbe pozavo Uma močiutė Birgit Holmquist. Gal tokia spalvinga Uma Thurman šeima, bujojanti savo kūrybiniais charakteriais ir įtakojo jos ateitį. Taigi, jauna mergaitė išvyksta į Niujorką ir pradeda savarankišką gyvenimą. Tėvai, žinodami tvirtą savo dukters būdą, pilnai ja pasitikėjo ir suteikė visišką laisvę. Bet pradžia mergaitei nebuvo lengva, – teko pasitenkinti padavėjos darbu abejotinos reputacijos užeigoje, bet šalia savo darbo Uma Thurman fotografuojasi žurnalams. Ir ji nebuvo nepastebėta. Jos aukštas ūgis, kiti fiziniai duomenys, aktoriniai sugebėjimai, atitiko tuometinius mados reikalavimus ir taip 1987 metais mergina patenka ant podiumo. Tačiau tai jos pilnai netenkino. Ji pradėjo lankyti aktorinius kursus, kur gana greitai pasižymėjo. Jos nestandartinės gražuolės išvaizda, didelis humoro jausmas, intelektualumas, neliko neįvertinti. Uma Thurman pradėjo gauti pasiūlymų filmuotis.

Jos debiutas – 1988 m. filmas ,,Pabučiuok tėtį šianakt/ Kiss Daddy Goodnight”. Vėliau, tais pačiais metais Uma Thurman  filmuojasi kino juostoje ,,Pavojingi ryšiai/ Dangerous liaisons” su žinomais akroriais, tokiais kaip Michelle Pfeiffer ir John Malkovich. Pastarasis ir pasakė, kad Uma ne tik talentinga aktorė, bet jos protas prilygsta Einšteinui. Po šio filmo sekė dauguma kitų, bet Uma Thurman nebuvo patenkinta savo darbu, jos netenkino ,,blondinių” vaidmenys, kurios nuvilioja vyrus ir pan. Jos talentas labiau pasireiškė 1990 metų kino juostoje ,,Henris ir Džuna/

Henry & June”. Ji taip įsijautė į isteriškos ligotos moters vaidmenį, kad rodos niekas kitas geriau šio vaidmens ir nesuvaidins. Ir štai 1994 metai garsiajame Quentin Tarantino filme ,,Bulvarinis skaitalas/ Pulp fiction” aktorė, nors ir ne pagrindiniame vaidmenyje, sugebėjo sužavėti režisierių, kuris dar ilgai jos ,,nepaleido”. Filmuojant kino juostą ,,Nužudyti Bilą/ Kill Bill Volume”, Quentin Tarantino laukė savo mūzos tol, kol ji išnešios ir pagimdys savo antrąjį vaikelį. Ir dar kol sustiprės, nes, sukant šią juostą, aktorei prisireikė ir sportinių treniruočių. Jai teko mokytis ir karate, ir kung fu meno, su ja dirbo geriausi šių sporto šakų meistrai, tokie kaip čempiono vardą turintis Sonny Chiba ir Yuen Woo Ping. Tad Uma Thurman teko gerai ne tik pasportuoti, bet ir gerokai numesti svorio. Bet tai tik dėl darbo, o kasdieniniame gyvenime ji nesivaiko jokių dietų ir, kaip pati sako, mėgsta saldumynus ir dievina cigarus, o su išdavystėmis nesitaiksto. Apie savo asmeninį gyvenimą aktorė nelinkusi daug kalbėti, ji tiesiog džiaugiasi turėdama du vaikus ir rūpinasi jų ateitimi.

Uma Thurman, kaip ir įprasta kino žvaigždėms, taip pat dalyvauja ir reklaminiuose projektuose. Ilgą laiką ji buvo prancūzų mados namų ,,Lancome” modeliu, pristatinėjo kvepalus, dirba ir su kitais, tokiais kaip ,,Givenchy”. Bet pagrindinis jos užsiėmimas yra kinas. Paskutiniu metu ji filmuojasi visų laukiamame filme pagal Gi de Mopasano romaną ,,Mielas draugas”.