TV laida ,,Fotoobjektyvas” Focus Studio fotostudijoje

2014 birželis

TV laidos ,,Fotoobjektyvas“ atstovai, apsilankę Focus Studio, nusprendė būtent čia pravesti fotosesiją ir jos filmavimą – erdvu, jauku, patogu ir viskas ko reikia įgyvendinti savo tikslą. Fotostudija remia nekomercinius viešuosius projektus, dėl to ir šį kartą įmonė ĮI Focus Studio padovanojo fotostudijos laiką TV laidai „Fotoobjektyvas“.

Režisieriaus Jono Kuzmino rankose – David LaChapelle nuotraukos kopija, kurią norima pakartotinai įamžinti. Modelis Goda Jusaitė turi atkartoti veido išraišką, nuotaiką ir minties dvasią, o makiažu bei plaukais besirūpinanti Lina Kišonaitė – jos išvaizdą. Kaip vyks fotosesija – užfiksuos video operatorius Vigmantas Balevičius.

Komandinis darbas vyksta sklandžiai: kol visažįstė ruošia modelį, fotostudijos vadovas ir kartu fotografas Darius Tarėla darbui ruošia studijines Profoto blykstes. Ši jautri ir brangi fotostudijos įranga patikima tik patirtį turintiems fotografams. Taip pat kartu su režisieriumi bei operatoriumi aptarinėjama kaip turėtų vykti sklandus darbas.

Prieš fotosesiją prie ąžuolinio studijos stalo vyko bendras visų dalyvavusių pokalbis. Fotografė Aistė Matuzaitė, šiuo metu studijuojanti Vytauto Didžiojo universitete, kalbėjosi su fotografu D. Tarėla, kuris šį kartą buvo kaip stebėtojas ir patarėjas. Kaip nemažą patirtį turintis šioje srityje, jis davė Aistei ne vieną patarimą, pasižiūrėjo, patikrino kokiu objektyvu ir režimais bus fotografuojama.

Prasidėjus fotosesijai ir jos filmavimui – studijoje tyla, režisierius atidžiai stebėjo fotografimo aikštelę ir vykstantį darbą karts nuo karto įsiterpdamas, jauna fotografė fiksavo surežisuotas akimirkas, visa tai filmavo Vigmantas Balevičius. Darbą pastoviai stebėjo ir studijos fotografas D. Tarėla, pastoviai aikštelėje sukiojosi ir modelio įvaizdžiu besirūpinanti Lina Kišonaitė.

Po bendro darnaus darbo visi dalyviai sudalyvavo mini fotosesijoje – bendra nuotrauka atminimui. Tačiau ne tik nuotrauka, bet ir malonus įspūdis liko bendraujant su TV laidos ,,Fotoobjektyvas” kolektyvu.

Susipažįnus su fotografe Aiste Matuzaite verta paminėti, kad tai labai meniškos sielos žmogus, kokių bruožų ir reikalauja profesionalus fotografavimas. Štai ką ji trumpai papasakojo apie save:

 ,,Studijuoju Naujųjų medijų meną Vytauto Didžiojo universitete. Nuo pat mažens atsidavusi kūrybai – augau menininkų šeimoje. Esu smalsi, todėl save atradau ne vienoje srityje, tarp jų ir piešimas (tiek pieštuku, tiek kompiuteriu), muzika, madų dizainas, bei žodinė kūryba. Įkvėpimą moku rasti visur – tiek aukščiausiame skrydyje iš laimės, tiek giliausiame liūdesio dugne. O jei ir tuomet nesiseka, visuomet žavi gyvenimo nenuspėjamumas. Vertinu tikrą ir nesuvaidintą meną, svarbiausiu laikau asmeninę patirtį ir išgyvenimus. Tvirtai tikiu, jog geriau būti tikram bet nesuprastam, nei kurti tai, ką nori matyti didžioji dauguma. Man – menas tarsi manifestas – kreipiuosi į tuos, kurie moka ir nori suprasti daugiau nei mato akis.“

Fotosesijos metu, aišku, visų akys buvo nukreiptos į modelį. Septyniolikmetė Goda Jusaitė šiuo metu mokosi Saulės gimnazijoje, studijuoja 11 klasės kursą. Modeliu ji tapo neseniai, vos prieš pusmetį, tačiau jau spėjo padirbėti modeliu ir Kinijoje. Kaip pati pasakoja, būtent ten per trumpą laiką jai teko ne tik sunkiai padirbėti, bet ir įgyti patirties bei patirti naujų įspūdžių.

TV laida ,,Fotoobjektyvas” dalyvauja įvairiuose projektuose, tame tarpe ir naujų talentų ieškojime.

Režisierius Jonas Kuzminas

Video Vigmantas Balevičius

Fotografė Aiste Matuzaitė

Modelis Goda Jusaitė

Makiažas Lina Kišonaitė

Focus Studio vadovas Darius Tarėla