Trumpi plaukai – visada madinga

2011 spalis

Meno žmonės dažnai vadinami prie ,,meno” turbūt todėl, kad jie vis ieško kažko naujo. Taip kalbama ir apie trumpų plaukų mados atsiradimo istoriją. Viena iš versijų nuo kada trumpas kirpimas tapo populiarus, – 1909 metai. Žymi prancūzų aktorė Eva Lavaljer jau būdama 43 metų, naujajame vaidmenyje turėjo suvaidinti jauną moterį. Ji pareiškė savo kirpėjui, kad nori smarkiai atjaunėti. Tuoj pat buvo nukirpti ilgi, gražūs plaukai, šukuosena tapo trumpa ir labai jai tiko. ,,Aišku, jei nešioja aktorė, tiks ir mums” – pareiškė prancūzės. Nuo scenos – į Paryžiaus gatves! Ir… iki mūsų dienų!

Kita versija tokia, kad pirmoji trumpų plaukų nešiotoja buvo Coco Chanel. Ruošdamasi į teatrą, ji netyčia apsidegino plaukus, tad teko juos nukirpti. Aktorė ir Coco buvo draugės ir turbūt paprasčiausiai nepasidalino trumpų plaukų šukuosenos atradimo teise. Bet tai nesvarbu. Svarbu tai, kad trumpi plaukai dabar madoje visada.

Trumpi plaukai yra didelis privalumas. Jei ilgi plaukai tinka daugiau jaunoms, tai trumpus drąsiai gali nešioti įvairaus amžiaus moterys. Yra ir tokių nuomonių, kad plaukų ilgis apibūdina ir charakterį. Ir netiesa, kad ilgais plaukais moteris atrodo moteriškesnė, trumpi plaukai, jei jie tinkamai sušukuoti, prižiūrėti, daro ją žavingą, patrauklią ir savimi pasitikinčią. Trumpą kirpimą mėgsta daugiau praktiškos moterys. Jos mano, kad jų priežiūrai išleidžiama mažiau pinigų, mažiau kosmetinių priemonių. Dalis tiesos tame yra, nes ir dažų, net paprasčiausio šampūno reikia mažiau. Trumpi plaukai turi daug privalumų. Visų pirma – dažniau galima keisti savo įvaizdį.  Be to, jei geras kirpimas, gerai išplauta galva, išdžiovinimas, gali paprastai pasišukuoti ir puikiai atrodyti. O ir vasarą su jais ne taip karšta. Ir dar, trumpai kirptis dažniausiai mėgsta amžinai skubančios moterys, tai verslininkės, sportininkės ir kt. atyvesnio gyvenimo būdo dailiosios lyties atstovės.

Silpnesniems, plonesniems plaukams labiau patartinas trumpas kirpimas, nes jiems lengviau pritaikyti ir lengvą cheminį sušukavimą, galima ir pavelti-papurenti. Be to, patogiau keisti šukavimo formą. Svarbiausia, kad plaukai būtų sveiki, blizgėtų ir turėtų aiškius kirpimo kontūrus. Ir dar, būtina nepamiršti veido formos. Yra ir tokių nelabai malonių niuansų, kaip truputėlį atstojusios ausys. Tada jas būtina pridengti plaukais. ,,Berniukiškas” kirpimas šiuo atveju greičiausiai netiks. Gražiau žiūrėsis papurenti plaukai. Beje, tai vienas iš dviejų trumpų plaukų nešiojimo būdų. Antruoju laikomas, kai plaukai būna lygūs.

Labai svarbu ir tai, kokios naudojamos šukos ar šepetys. Plonesnius, retesnius plaukus šukuojame tankesnėmis šukomis, puriems ir  garbanotiems dažniausiai vartojame šepetį.

Mėgstančios originalumą, atrodyti ,,įdomiau”, dažnai renkasi asimetrišką kirpimo būdą. Jis visada atrodo madingai, bet reikalaujantis didesnės priežiūros, nes dažniau reikia lankytis pas kirpėją. Priešingu atveju šukuosena atrodys netvarkingai. Dar yra vadinamas avangardinis kirpimas. Jis pasireiškia tuo, kad kai kurios plaukų sruogos pakerpamos skirtingo ilgio. Tai suteikia pikantiškumo įvaizdį. Dažnai mėgstama ir paįvairinti plaukus skirtingų spalvų sruogomis.

Visada madoje  klasikinis kare kirpimas. Jis labai populiarus įvairaus amžiaus moterų tarpe. Šis plaukų nešiojimo būdas tinka tiesiems, lygiems plaukams, todėl ir yra labai dažnas. Kadangi natūralių garbanių ne tiek ir daug, dauguma pasirenka kare. Jis gali būti taikomas ne tik trumpiems plaukams, bet ir ilgesniems. Bet vėlgi, atsižvelgiama į veido bruožus. Jei jis yra apvalainis – kirpimas turi siekti kaklą, be to patartina pagalvoti ir apie kirpčiukus. Jie siaurins veidą ir paryškins akis. Kare plaukų kirpimo būdas yra universalus, nes jis tinkamas nešioti ne tik dieną, bet puikiai atrodo ir vakare.