Trumpa ar ilga vestuvinė suknelė

2012 vasaris

Nors nauji 2012 – jieji metai jau įpusėjo, bet madų tendencijos vis dar aptarinėjamos bei analizuojamos. Artėjant pavasariui visiems rūpi pagalvoti kuo ir kaip vilkėsime. Ypatingai tai jaudina laukiant proginės šventės, tuo labiau jei ji ypatinga. Vestuvės yra išskirtinė proga, bene labiausiai reikalaujanti dėmesio, o ypač iš besituokiančiųjų. Gal vyriškoji pusė nervinasi mažiau, na o būsimajai nuotakai tai tikras galvos skausmas. Kiekviena nori būti gražiausia.

Stebint aukštosios mados vestuvinių rūbų pristatymus, matosi, kad pirmenybė teikiama tradiciškai ilgai suknelei, nors nemažai vietos lieka ir trumpajai, Coco Chanel prieš daugelį metų ,,patrumpintai”, vestuvinei suknelei. Jai irgi skirtas nemažas dėmesys. Požiūris į šį proginio rūbo ilgį jau nusistovėjęs ir beveik vieningai nuspręsta, kad ilga vestuvinė suknelė yra tinkamiausia. Taip, tai nuo seno gyvuojanti klasika, nuo karalių iki mūsų laikų. Ant podiumų vinguriuoja elegantiškos vestuvinės suknelės ir daugumoje tik ilgos. O kaip gi trumpa, princesės išsvajota, pūsta suknelė? Kodėl dabartinės princesės daugiau pasirenka karalienės sukneles? Nepaneigsi, kad klasikinė ilga vestuvinė suknelė yra elegantiška, viliojanti, bet kartu tai ir nusistovėjusi tradicija. 2012 metais trumpa vestuvinė suknelė nepamiršta, ji taip pat madoje. Tik vieni mano, kad ji nėra tokia iškilminga ir tinka tik kuklioms vestuvėms, nors metų metus vestuvinių rūbų modeliuotojai savo kolekcijose pristato ir parodo kokia gali būti puiki ir trumpa vestuvinė suknelė. Tokias galima matyti ir šių metų Romona Keveza, Valentino, Versace mados namų ir kitų kolekcijų pristatymuose. Talentingi dizaineriai sugeba trumpą suknelę paversti į elegantišką proginį rūbą, kuris tampa vis populiaresnis. Trumpa vestuvinė suknelė yra patogesnė ir praktiškesnė, o ypač vasarą, kai būna šilta, nes vestuvių dieną jau pasipuošus tenka daug judėti pradedant vestuvių ceremonija, pozavimu prieš objektyvą ir baigiant šokiais. Be to, ji turėtų ir mažiau kainuoti. Bet svarbiausia, kad trumpa vestuvinė suknelė yra jaunatviškesnė, net patrauklesnė, ji parodo ir daugiau privalumų, – kad ir jaunas, gražias kojas. Jeigu vestuvių pokylis didelis, tuokiamasi bažnyčioje stebint daugybei žmonių, gal tuomet reikėtų pasirinkti ir ilgesnę suknelę, bet jei švenčiama namų aplinkoje su pačiais artimiausiais, tuomet iš tikrųjų patogiau bus vilkėti trumpesnę suknutę. O jau antrąją vestuvių dieną tai jau tikrai patartina elegantišką ilgąją – puošniąją pakeisti į trumpąją – seksualią, ypač jei vestuvės tęsiasi sodyboje ir gamtoje.

Proginių suknelių modeliuotojų  2012 metams pateiktos trumpos vestuvinės suknelės ypatingais požymiais nesiskiria nuo ilgų. Jos taip pat  yra puoštos nėriniais, ypač šiais metais populiarios plunksnos, gausu siuvinėjimo, raukinių. Modeliai taip pat įvairūs, – nuo pūstos, purios iki įliemenuotos, paryškinančios siluetą. Spalvos taip pat nuo tradicinės baltos pereina į švelnias pastelines, audiniai lengvi.

Svarstant kokio ilgio bus tinkamiausia suknelė šventės dieną, dažnai norisi abiejų, tiek ilgos, tiek trumpos, tuomet galima pagalvoti ir apie vestuvines sukneles, susidedančias iš dviejų dalių. Viena iš jų – ,,viršutinis ilgas sijonas”gali būti nuimamas paliekant  siaurą trumpą suknutę, jei ji apačioje. Ir atvirkščiai, ,,apatinį ilgą sijoną”nuėmus, gali likti pūstesnė trumpa suknelė. Variacijų gali būti įvairių, tik reikia apsispręsti kokio ilgio norime vestuvinės suknelės.