Sutuoktuvės gamtoje

2012 balandis

Žiedų sumainymas gamtoje – gana šiuolaikiška ir populiaru. Tiesa, tai daugiau sezoninis momentas, nes jis labai priklauso nuo oro sąlygų. Todėl vasarą daugėja porų, kurios noriai išnaudoja galimybę susituokti gamtoje. Lietuvoje ši tradicija paplito gana neseniai, nes paprastai yra įprasta tuoktis bažnyčioje ar santuokų rūmuose. Tačiau užsienyje jau seniai labai plačiai naudojamos išvažiuojamosios/kelioninės santuokos, vykstančios egzotiškose vietose, kalnuose ir pan. Pas mus tokių nėra, bet užtat turime gražią žaliuojančią gamtą, ošiančius pušynus, nuostabius paežerius ir mėlyną pajūrį.

Tuoktis gamtoje yra romantiška ir vestuviniai įspūdžiai gali išlikti dar malonesni, nei tuokiantis  įprastoje vietoje. Priėmus tokį sprendimą, jaunųjų pora turėtų visa tai organizuoti, gerai viską apgalvojus iš anksto, nes tuokiantis gamtoje atsiranda kiek kitokių papildomų rūpesčių, nei tuokiantis klasikinėse vietose.

Pirmiausia, renkantis vietą gamtoje, Jūs turite būti prisiregistravę tos vietovės ribose. Todėl, pavyzdžiui, jei esate kauniečiai, norint tuoktis prie jūros, reikės formalumų. Nes nei kunigas, nei santuokos skyrių atstovai šiaip paprastai neatvažiuos ir visa tai reikia suderinti iš anksto. Paprastai konkretesnius atsakymus ir paaiškinimus į tokius klausimus pateikia santuokų rūmų ar bažnyčių atstovai, priimantys vestuvinius prašymus.

Be to, reikalingas bus garantinis raštas iš savininko, kurio teritorijoje ruošitės tuoktis (to reikalaus santuokų rūmai), jų darbuotojų atvykimu bei išvykimu taip pat rūpinamės patys. Svarbu suderinti ir sutuoktuvių laiką, nes noras sumainyti žiedus po žvaigždėtu dangumi – gali būti problematiškas.

Paprastai tuokiantis gamtoje, yra rengiami įvairūs kupolai, arkos, kurie pastatomi pasirinktoje vietoje (kalbame apie nuošalesnes vietas gamtoje). Standartų ir taisyklių nėra, – tai Jūsų skonio ir išmonės reikalas. Kupolai ar įvairios arkos reikalingi tam, kad būtų konkreti sutuoktuvių apeigų vieta, kuri papuošiama įvairiai: gėlėmis, žalumynais, kaspinais, tuo, kas Jums patinka. Tokie kupolai būna patogūs ir nenumatytiems atvejams, pavyzdžiui, jei netyčia užkluptų lietus, ar labai spigintų saulė. Jie yra įrengiami dar ir dėl šventiškesnės, didingesnės atmosferos. Kupolas/arka primena bažnyčią ir tuoktis po juo tikrai yra iškilmingiau. Suderinus visus formalumus iš anksto, sutuoktuvės gamtoje gali palikti didesnį įspūdį ir malonesnius prisiminimus visam gyvenimui.