Stuart Stockdale – ar jį kas apsivilks?

2011 liepa

Anglų Jaeger mados namai jau turi daugiau nei 125 metų gyvavimo istoriją. Kūrybos direktorius Stiuartas Stokdeilas (Stuart Stockdale) didžiuojasi gavęs tokį didelį palikimą. Ieškodamas naujų idėjų, jis dažnai tyrinėja praeitų dešimtmečių madas, modelius. Daug kas atgaivinama iš praeities, pasisemiama kas geriausia. Taip ir gimsta naujos mintys apie būsimą kolekciją. Prieš kiekvieną naują darbą Stiuartas Stokdeilas peržiūrinėja mados namų archyvą. Jis save laiko laimės kūdikiu, kadangi yra vienas iš nedaugelio dizainerių, turinčių galimybę susipažinti su Kensingtono dvaro rūbų kolekcija. Čia saugomos neįkainuojamos vertybės: hercogo Vindzoro garderobas, karalienės Viktorijos vestuvinė suknelė. Tyrinėdamas prabangią dvaro muziejaus kolekciją, dizaineris savo modeliuose dažnai pabrėžia karališką eleganciją. Stiuartas Stokdeilas prisipažįsta, kad idėjos apie 2011-2012 metų ruduo – žiema kolekciją, kokia ji turėtų būti, kaip atrodyti, gimė būtent čia, besigrožint Kensingtono dvaro architektūra. Skulptūriniai siluetai, lengvi minkštai krintantys audiniai, ryškios spalvos – visa tai yra jo kūriniuose.

Stiuartas Stokdeilas gyvena Anglijoje, tačiau mėgsta keliauti ir daug minčių jam kyla būtent kelionių metu. Ypač mėgsta Indiją, mėgsta lankytis blusų turguose, kur atranda įvairių nematytų daiktų. Tai irgi dažnai būna kūrybinio įkvėpimo šaltiniu.

Šiais metais dizaineris ypač didelį dėmesį skiria suknelei, pirmenybę suteikdamas iš lengvo šilkinio audinio. Jo nuomone, tai svarbiausias moters rūbas. Jaeger mados namų kūrybos direktorius Stiuartas Stokdeilas teigia, kad madingai apsirengęs žmogus niekada gerai nesijaus, jei rūbai yra nepatogūs. Sukurti kažką gražaus ir įdomaus dar ne viskas, svarbiausia, kad jis būtų nešiojamas. Dizaineris visada užduoda sau klausimą: ,,ar jį kas nors apsivilks”? Ir jautriai reaguoja į savo gerbėjų nuomonę bei stengiasi, kad jie būtų patenkinti.