Stilistė Leslie Fremar

2011 lapkritis

Stilistas – labai reikalingas asmuo tarp visų žinomų, viešų žmonių. Visi mes, paprasčiausiai žiūrėdami televizorių, tai pastebime. Matome ar diktorė skoningai atrodo, ar ministro švarko rankovė lygi ir visa tai labai svarbu, nes tokie žmonės sudaro įvaizdį ne tik apie save, bet ir apie šalį, valstybę, kuriai atstovauja. Pirmas įspūdis turbūt yra stipriausias, todėl labai svarbu visur ir visada tokiems žmonėms atrodyti gerai, ne puošniai, o stilingai taip, kaip reikalauja jo pareigos, darbas visuomenėje. Ir pirma mintis kyla, kai pastebime, kad kažkas ne taip, apie stilistą. Turbūt visi žinomi žmonės turi tokius pagalbininkus šioje srityje ir už įvaizdį yra atsakingi būtent stilistai. Politikai, verslininkai, meno atstovai, visi daugiau ar mažiau žinomi žmonės savo išvaizdai paprasčiausiai neturi laiko. Profesionaliai rūpintis ,,matomo” asmens atrodymu – stilisto pareiga. Tai žmonės, kaip asmens sargybiniai, jų darbas labai atsakingas, bet jų veidų mes nematome, matome darbus. Ir būtent stilisto. Kino, meno, mados pasaulyje žmogaus įvaizdis ypač svarbus. Aktoriams, dainininkams, madų pristatymų atstovams išvaizda yra bene viskas.

Leslie Fremar – viena įtakingiausių stilistų JAV, žinoma ir labai vertinama Holivude, puošianti ne vieną kino žvaigždę. Jos klientų sąraše yra ir tokios stiliaus ikonos kaip Charlize Theron, Jennifer Connelly, Reese Witherspoon, Liv Tyler, Michelle Pfeiffer, Julianne Moore ir eilė kitų, visada gražiai ir patraukliai atrodančių. Ir tai dėka Leslie Fremar, kuri ne vienerius metus joms talkina. Savo karjerą ji pradėjo amerikietiškajame ,,Vogue” ir ilgą laiką reikli redaktorė Anna Wintour perdavinėjo jai gyvenimišką patirtį. Pradžioje Leslie Fremar dirbo asistente, vėliau pati tapo ,,Vogue” mados redaktore. Būtent ją ir suvaidino aktorė Ane Hathaway populiariame filme ,,Ir velnias dėvi Pradą” (The devil wears Prada). Vėliau Leslie Fremar dirba Miuccia Prada mados namuose ,,Prada”. Ji pamena, kad pirmoji jos klientė tuomet buvo meksikiečių aktorė Salma Hayek, kuriai Prados stilius nelabai buvo prie širdies. Teko siuvamą modelį individualiai patobulinti, bet Salma Hayek sutiko su naujovėmis, liko visiškai patenkinta ir net, kaip jai atrodė, jos karjeroje atsirado teigiamų pokyčių. ,,Juk daug kas priklauso nuo to, kaip tu atrodai”, – taip mano pati aktorė. Ji pasiūlė Leslie Fremar būti jos asmenine stiliste ir ši su džiaugsmu sutiko – rengti žvaigždę buvo įdomu, nors ne taip paprasta, kaip kurti modelius kolekcijai, kur manekenės labai lieknos, o aktorė yra gan moteriško sudėjimo. Bet Leslie Fremar viskas pavykdavo. Po to sekė jau kiti užsakymai. Kas svarbiausia dirbant tokį darbą? Neplepėti. Kadangi stilistė rengia ne vieną žinomą žvaigždę, tenka daug bendrauti, būti jų namuose, net kartu dalyvauti pokyliuose, žinoti daugumą ne tik apie jas pačias, bet ir apie jų šeimą, todėl labai svarbu nepasakoti apie tai kitiems. Paklausus kokie aktoriai kaprizingi, Leslie Fremar sako, kad nelengva būna įvairių premijų (Oskaro, Kanų…) dalijimo laikotarpiu. Tada su visais visko nutinka. Visus modelius dizaineriai reklamos tikslais pateikia nemokamai. Pavyzdžiui, Angelina Jolie, pasipuošusi Oscar de la Renta mados namų suknele, jų vardą išgarsins labiau nei kokie šimtas žurnalų puslapių. Ir rengiant žvaigždes, stilistas turi du kelius: parinkti rūbą iš dizainerio kolekcijos, arba pagal eskizus prašyti pasiūti kitą. Bet Leslie Fremar pasakoja, kad pasitaiko atvejų, kai jos darbas yra nuvertinamas. Taip atsitiko su Charlize Theron suknele, kai Christian Dior mados namai jai sukūrė tikrai puikią suknelę, kuria žavėjosi ir pati aktorė, ir jos stilistė Leslie. Po sudalyvavimo ,,Oskaro” ceremonijoje, sekančią dieną žiniasklaida paskelbė apie patį negražiausią rūbą, kuriuo vilkėjo Charlize Theron. Kitai moteriai tai prilygtų tragedijai, bet Dior namų mūza turi nepriekaištingą vertinimo kriterijų, tad jos su stiliste iš šio atvejo  tik pasijuokė.

Leslie Fremar kasdien žvaigždėms nepatarinėja kaip rengtis, jos puošiasi kaip nori, patarimai būtini laukiant priėmimų, vakarėlių ar šiaip kitokių oficialių progų. Paklausta ką būtinai turi turėti stilinga šiuolaikiška moteris savo garderobe, stilistė sako, kad reikalingas nepriekaištingas pilkas paltas, nes tai universalus rūbas, juoda suknelė ir, būtent, juodi džinsai. Na, o rankinė – neginčytinai tik geros kokybės.

Šiuo metu stilistė Leslie Fremar rengia žvaigždes, patarinėja joms kaip gerai atrodyti, jos savo ruožtu šia specialiste yra patenkintos, teigia, kad ji sugeba intelektualiai rasti priėjimą prie madingo įvaizdžio kūrimo. Paskutiniais metais Leslie Fremar susidomėjo Rusija, rengia bendrus projektus su jų dizaineriais.