Šis tas apie plaukus

2012 kovas

Vienas senovės žydų mitas pasakoja, kad paskutiniajam Izraelio teisėjui, neregėtos jėgos nazarėjui Samsonui apgaule nukirpus plaukus, jis neteko galios. Jo jėga ir galybė slypėjo būtent plaukuose. Ir dabar dar neužmirštamas prietaras, kad plaukų negalima mėtyti kur papuola. Juos nukirpus ar iššukavus, reikia sudeginti ar paskandinti vandenyje. Priešingu atveju, vėjas plaukus išnešios, paukščiai lizdą susisuks ir galva skaudės, o jėgos tave apleis. Ir jeigu įvairūs mitai bei pasakojimai teigia, kad plaukai žmogui yra svarbūs, tai tiesa tuose senųjų pasakojimuose yra, nes visais laikais plaukams yra skiriamas didelis dėmesys ne tik dėl grožio. Juk yra ir mėnulio kalendorius, patariantis kada geriausiai kirpti plaukus, net ir plaukų nešiojimo būdas dažnai keičiasi įvykus rimtesniems gyvenimo pokyčiams.

Kirpėjų specialistai gerai nusimano ir žino, kad plaukai yra svarbus tarpasmeninis bendravimo elementas. Yra įmonių, kuriose yra reglamentuotas ne tik aprangos, bet ir šukuosenos kodas. Solidžioje firmoje paprastai darbdavys nepageidaus ,,nerimtų viliojančių” arba agresyviai ryškių spalvų šukuosenų. Teigiamai žiūrima į tvarkingą, nekrintančią į akis, šukuoseną, kuri tinka versle ar bet kokioje kitoje darbinėje veikloje. Dažnai priimant į darbą darbuotoją, apie tai yra kalbama ir suderinama, aišku, tai turbūt daugiau praktikuojama firmose, kurių darbo specifika to reikalauja.

Plaukai kalba patys už save. Jei jie yra ,,pavargę” (įvairiai: nublukę, sausi, pleiskanoti ir t.t.) net prižiūrimi, – metas gydytis, nes tai pirmas simptomas apie pasislėpusią ligą.

Psichologai teigia, kad pagal žmonių plaukus galima nuspėti ir apibūdinti jų charakterį. Su ilgais plaukais, su ūsais ir barzda joks verslininkas nebus, tai daugiau meno pasaulio atstovas. Ir manoma, kad ilgus plaukus nešioja savimi nepasitikintys vyrai, po jais slepiasi drovus ar kaprizingas žmogus. Gali būti ir apsimetėlis.

Ramaus, švelnaus būdo žmonės renkasi vidutinio ilgumo šukuoseną. Tokie žmonės linkę į romantiką ir yra kūrybingi savo darbe.

Labai trumpą kirpimą tiek vyrai, tiek moterys pasirenka, jei jie yra linkę į avantiūrizmą, mėgsta ekstremalumą. Dažnai tokie vyrai kerpasi visiškai plikai. Tai žmonės, dažnai rizikuojantys, bet labai praktiški.

O kaip gi moteris su ilgais plaukais? Psichologai sako – tai moteris, žinanti savo vertę, labai puikaus charakterio, valinga bei energinga. Ji aiškiai žino ko nori, siekia savo tikslo ir yra lyderis tiek namuose, tiek darbe.