Roberto Cavalli

2011 gruodis

Roberto Cavalli vardas Haute couture pasaulyje skamba gan įtikinamai ir pagarbiai. Tai garsus dizaineris, dažnai vardijamas pasaulinio masto mados žurnalų puslapiuose, jo kolekcijos puošia podiumus, o sukurti įvairūs meniški šedevrai puikuojasi daugumoje reklamų. Išgirdus jo vardą, prieš akis iškyla geras rūbas, geri batai, geri akiniai, geri, kvapnūs aromatai ir daugelis kitų gerų dalykų. Žodis ,,geras” šiuo atveju tikrai tinka, nes visi šio italų dizainerio sukurti ir kuriami darbai atitinka aukštus reikalavimus keliančių gerbėjų norus ir viltis. Jau ne vieną dešimtmetį jo drabužiais ir kitais įvaizdžio kūrimo atributais puošiasi tiek vyrai, tiek moterys ir vaikai.

1940 metais italų apdainuotoje Florencijoje, dailininko šeimoje gimęs, Roberto Cavalli mokosi vietinėje Meno akademijoje, o ją baigęs, be blaškymosi žinojo ko nori. Būdamas dvidešimties metų, jis pradeda domėtis rūbų modeliavimu, pirmieji jo darbai, padedant draugams, buvo marškinėlių marginimas, taip jis norėjo užsidirbti pinigų tolesniems planams. Kiek vėliau pradeda kurti nuo odos, kurią sugalvojo pritaikyti įvairesniems rūbams, nei striukės ar sportinė apranga. Jis buvo vienas iš pirmųjų, drąsiai eksperimentavęs su šios medžiagos dažymu, marginimais įvairiais raštais bei ornamentais, daug naudojęs skiautinių akcentų. Ir tai jam gerai sekėsi. Jaunatviški modeliai, ryškios spalvos, gyvūnų odos imitacijos labai traukė ypač jaunimą, kuris tiesiog graibstė jo išmargintus džinsus nuo prekystalių, tad jo vardas tapo labai populiarus ne tik Italijoje, bet ir visoje Europoje. Nors Roberto Cavalli mados namai buvo vardijami nuo 1970 – ųjų, bet tik 1972 metais Roberto Cavalli Florencijoje Pitti rūmuose pristato pirmąją savo sukurtą moteriškų drabužių kolekciją, atnešusią jo, kaip talentingo menininko, pripažinimą. Palaipsniui dizaineris savo vardą garsina ir Amerikoje, 1997 metais Niujorke jis atidaro pirmąją parduotuvę.

Roberto Cavalli mados namai jau kuria daugiau kaip keturiasdešimt metų. Jubiliejaus proga buvo sukurtas naujas Roberto Cavalli aukso spalvos logotipas, kuriame originaliai apibūdinamas dizainerio ir jo mados namų tikslas ir siekiai – menas, grožis, meilė, aistra, prabanga…

Roberto Cavalli drabužių modeliavime pastebimas unikalus savitas stilius, nelabai pasižymintis minimalizmu. Bet laisvumas, romantika, jaunatviškumas tikrai ryškus. Naujojoje jo vyriškų rūbų kolekcijoje 2012 m. pavasaris/vasara, pristatytoje Milano mados savaitėje, vyravo jūros mėlynumas, smėlio baltumas bei geltona saulė. Paklaustas, kur ištikimieji žvėrelių bei gyvačių raštai, mados maestro juokiasi, kad šią kolekciją jam įkvėpė šilta Viduržemio jūra ir Prancūzijos Rivjera. Stilingi modeliai, klasikiniai dominuojančių mėlynų atspalvių švarkai, kelnės, kostiumai, dailios vyriškos rankinės, puikūs gyvatės odos diržai, kolekcijai suteikė stiprų vyriško elegantiškumo įspūdį.

Roberto Cavalli – unikalus dizaineris, gerai išmanantis ne tik rūbų modeliavimą. Jis gerai nusimano ir apie kvepalų kūrimą, akinių dizainą, kuria avalynės modelius, įvairius aksesuarus, net namų apyvokos daiktus. Išskirtiniai yra ir jo kuriami moteriški bei vyriški laikrodžiai. Vyrams skirti daugiausia tradicinės formos, o moterims skirti laikrodukai dažnai pasižymi ,,gyvatiniais, driežiniais” akcentais, – apyrankė paįvairinta ornamentais, laikrodžio rodyklės, primenančios gyvatę. Kaip ir drabužių modeliuose, taip ir aksesuaruose dizaineris mėgsta paryškinti moters – plėšrūnės motyvą. Žaismingas, dažnai seksualus bei jaunatviškas jo kūrybos stilius turi daug gerbėjų, jų gretose nemažai žinomų šou gyvenimo atstovų, tokių kaip Jennifer Lopez, Madonna, Britney Spears, Enrique Iglesias ir daugelis kitų.

Pasaulio mados žvaigždė Roberto Cavalli pasižymi ne tik kūrybiniu talentu, jo verslas puikiai sukasi tiek drabužių, tiek parfumerijos, įvairių aksesuarų, tiek  ir daugelyje kitų sričių. Jis turi ne vieną klubą Italijoje, prabangų Viduriniuose Rytuose – Dubajuje, kur yra ne viena jo parduotuvė ir čia jis mato nemažas biznio perspektyvas, dažnai dairosi į Rusiją, Izraelį. Bendraujantys su juo, šį žmogų apibūdina kaip draugišką, nuoširdų, visada besišypsantį. Kaip ir visi menininkai, Roberto Cavalli mėgsta fotografuoti, bet labiausiai gamtą, gal čia ir slypi maža jo paslaptis, kodėl taip dažnai mėgsta savo kūriniuose imituoti gyvūnų kailių raštus, odą.