Renkamės plaukų spalvą

2012 kovas

Laikysena, rūbai, šukuosena, tinkama avalynė, – visa tai mūsų įvaizdis ir, norint atrodyti stilingai, reikia tuo rūpintis. Bet ne paslaptis, kad ir plaukų spalva taip pat yra labai svarbi, ji irgi keičia žmogaus išvaizdą, todėl ją norime taip pat pagražinti ar paįvairinti. Ir ne todėl, kad atsibodome sau, o tiesiog norime atsinaujinti, atrodyti kitaip. Dažus plaukams naudoja tiek moterys, tiek vyrai. Jie dažnai tai daro norėdami atrodyti originaliau, kiti norėdami nuslėpti metus. Bet plaukų dažymo menas ir pomėgis yra daugiau moterų užsiėmimas. Pakeisdama plaukų spalvą ji tiki, kad jai gal seksis geriau, gal bus gražesnė, patrauklesnė, gal jos gyvenimas pasisuks geresne linkme. Tai daugiau psichologiniai apmąstymai, bet vienaip ar kitaip, atsinaujinti reikia, kad nebūtume kasdieniškos, kad būtume patrauklesnės ir kitiems.

Manoma, kad plaukų spalvą moterys pasirenka pagal charakterį. Brunetės spalvą daugiau renkasi ryžtingos, siekiančios savo tikslų moterys, blondinės laikomos daugiau romantikėmis, jos yra švelnesno būdo. Daugumai vyrų patinka toks moteriškas charakteris. O, pavyzdžiui, ugningais plaukais moterys laikomos labai temperamentingomis. Bet pasikliaunant geru plaukų dažymo metodu, galima pabūti vienokia ir kitokia. Tik ne visais atvejais tai tinka. Dažnai nepatartina prieštarauti gamtos dėsniams. Gimusi šviesiaplauke, skaisčia kūno odos spalva, labai tamsiais arba juodais plaukais moteris atrodys blyškiai. Juk mulatėms ar dar tamsesnio gymio moterims netinka labai šviesūs plaukai. Todėl ir plaukų spalva turi atitikti odos spalvą. Pakeitus plaukų spalvą, galima atrodyti net keletą metų jaunesne, tik reikia tinkamai ją parinkti. Dažnai natūralios spalvos plaukai atrodo kaip nublukę, tai įtakoja ir saulės spinduliai, ir dažnas plaukų kosmetikos naudojimas, net paprasčiausias plaukų lakas irgi tam turi įtakos. Todėl kai kas tiesiog paryškina savo natūralią plaukų spalvą panašaus atspalvio dažais. Bet reikia pripažinti, kad rečiau kas visu šimtu procentu keičia iš juodos į labai šviesią ar atvirkščiai, plaukų spalvą.

Taigi, pasiryžusios pakeisti plaukų spalvą, pirmiausia gerai atidžiai apžiūrėkime savo veidą veidrodyje, atkreipkime dėmesį ne tik kokios spalvos mūsų oda, bet ir kokios akys. Jei veido oda yra rausvesnė, linkusi į raudonį, vargu ar tiks šiltos spalvos (tai įvairūs geltoni, bordo ir pan. atspalviai). Tokios spalvos dar labiau paryškins veido rausvumą. Patartina rinktis šaltesnes spalvas (pelenų, violetinius ir pan.). O jeigu jūsų akys yra tamsiai rudos, o veido oda neturi natūralaus rausvumo, tuomet šalta plaukų spalvą tik sendins. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą plaukų spalvą. Ją renkantis, vėlgi grįžtame prie charakterio bruožų. Ginčytinas klausimas ar tinka labai ryški plaukų spalva darbo vietoje, tokioje kaip biuras (aišku nekalbam apie natūralius plaukus). Jei vakariniame pobūvyje ar klube gali atrodyti įspūdingai su ugninga šukuosena, tai vilkint klasikinį kostiumėlį dienos metu darbe, tai gali atrodyti netinkamai. Todėl, prieš einant į grožio saloną ar dažant plaukus namie, reikia viską gerai apsvarstyti pačiai ir paklausyti specialistų nuomonės.