2012 rugpjūtis
Išdegę, nublukę plaukai vasarą – dažnas reginys, padažnėjęs antroje jos pusėje. Tai saulės spindulių poveikio rezultatas, jei į plaukų sveikatą nekreipsime dėmesio.
Kaitrūs saulės spinduliai UV-A ir UV-B gali pakenkti ne tik viršutinei plaukų daliai, bet ir vidinei plaukų struktūrai. Plaukai tampa sausi, lūžinėja. Yra būtina panaudoti plaukų priežiūros priemones nuo saulės. Ruošiantis atostogauti dažnai kyla klausimų – ar užtenka kokios nors purškiamos priemonės nuo saulės, ar reikia viso komplekso apsauginių priemonių: specialaus šampūno, balzamo, kaukių. Vasaros metu vertėtų pakeisti įprastą šampūną į specialų su apsauginiais komponentais nuo saulės spindulių. Tokiu atveju geriausia naudotis plaukų priežiūros priemonėmis, kurių sudėtyje yra dimetikonas. Šis natūralus silikonas formuoja apsauginį barjerą nuo odos drėgmės praradimo, kas labai svarbu ir galvos odai, ir po ja esančiom plaukų šaknim. Dimetikonas sukuria apsauginį apvalkalą, kuris stabdo plaukų elektrifikaciją, jie tampa paklusnūs.
Apsauginės plaukų priežiūros priemonės nuo saulės vasarą yra būtinos kasdien. O jeigu jie yra jau pažeisti, tuomet nors kartą per savaitę reikėtų panaudoti priemones, kurių sudėtyje yra keratino. Jis suteiks gyvybingumo net ir labai pažeistiems plaukams. Perkant plaukų priežiūros priemones – šampūnus, kondicionierius bei kt., patartina juos rinktis su etiketėje nurodyta SPF – apsaugos nuo saulės faktoriaus (Sun Protaction Factor) žyma. SPF naudojamas spindulių veiksmingumo lygiui apibrėžti. Nuo saulės poveikio apsaugančių gaminių veiksmingumas, kuris nurodomas etiketėse, turėtų būti priskirtas tokioms kategorijoms: „mažas“ – iki 10 SPF, „vidutinis“ – 10-20 SPF, „aukštas“ – 25-35 SPF ir „labai aukštas“ – 40 – 50 SPF.
Tačiau, reikia nepamiršti, kad jei ir naudojamės šampūnais ar kondicionieriais su SPF, plaunant plaukus jie vis tiek nusiplauna arba apsauginių dalių lieka nedaug. Todėl po galvos plovimo gerai būtų dar pavartoti plaukų serumo, kuris pasiskirstytų per visą plaukų ilgį.
Daugelis seka mados tendencijas, renkasi naujausius kosmetinius gaminius, bet šiltuoju laikotarpiu ir ypač jei dažnai būname saulėje, reikėtų susilaikyti nuo kosmetinių priemonių, kurių sudėtyje yra džiovinančių plaukus komponentų. Tai alkoholis, vandenilio peroksidas, citrinos rūgštis ir kitos medžiagos, kurios gali sukelti plaukų dehidrataciją (vandens kiekio sumažėjimą).
Plaukas po galvos oda yra ,,gyvas“ ir jį maitina mūsų organizmo sveikatingumas bei odos priežiūros priemonės, tačiau viršutinė jo dalis negali savistoviai atlaikyti kenksmingų faktorių, todėl jam reikia padėti. Kaip atpildą gausime blizgančius, gražius plaukus ir gerą nuotaiką.
Tarp kitko, viena iš patikimiausių plaukų priežiūros priemonių nuo saulės – galvos dengimas apdangalais.