Plaukai – moters grožis (apie ilgesnius plaukus)

2011 liepa

01_Trends_Hairstyle_Celebrity 02_Glamorous_Prom_Hairstyles 03_Long_Hairstyles

Daugumai vyrų patinka moterys ilgesniais plaukais. Tai liudija apklaustųjų duomenys. Manoma, kad moteris ilgais plaukais yra švelnesnio būdo, geresnio charakterio. Taip, labai gražu ilgi ir blizgantys, tiesūs ir garbanoti plaukai, svarbiausia, kad jie gerai atrodytų. O tam reikalinga tinkama priežiūra. Yra daug paprasčiausių dalykų, apie kuriuos verta tik pagalvoti ar prisiminti. Ilgesni plaukai reikalauja daugiau priežiūros nei trumpi, tiek dažant, tiek plaunant, tiesinant ar garbanojant. Turbūt niekas nesiginčys, kad natūraliai sutvarkyti plaukai yra gražiausi. Jie turi būti švarūs, gerai išplauti, galiukai nenulužinėję, pakirpti. Gerais plaukais laikomi tokie, kurie turi blizgesį, lengvai šukuojasi, yra paklusnūs sukimui. Plaukų žvilgumas išduoda plauko sveikatingumo būklę. Neblizgantys plaukai atrodo tarsi negyvi, jie ,,šukuojasi nenoriai”, norimą šukuoseną sunku padaryti net ir naudojant geriausias priemones. Tokiu atveju niekas nepagelbės, reikėtų susirūpinti ir juos pirmiausiai gydyti. Tam yra skirtos įvairios specialios kaukės, balzamai. Bet geriausia kreiptis į specialistą. Tik jis gali atrasti tikrąją plaukų negalavimo priežastį ir patarti ką daryti. Tai gali būti ir bendro organizmo sveikatos sutrikimai arba netinkamų plaukų priežiūros priemonių naudojimas. Netinkamas šampūnas gali irgi pakenkti, juk ne kiekvieniems plaukams tinka vienas ir tas pats. Labai svarbu ir tinkamas plaukų džiovinimas. Nuo džiovintuvo pučiamo itin karšto oro  plaukai tampa sausesni, greičiau lūžinėja ir lūžta.

Natūraliai prižiūrėti plaukai atrodo daug gražiau nei šukuosena. Nors jos dabar labai šiuolaikiškai kuklios ir tai pripažinta gero skonio ženklu.

Patartina laikytis kelių paprastų patarimų plaukų priežiūrai:

Pasirinkti tinkamą šampūną ir balzamą.
Prieš plaunant plaukus, juos pirmiausiai sušukuoti, tada jie geriau išsiplaus.
Plauti reikia pradedant nuo šaknų.
Nepatartina naudoti karštą vandenį, tai kenkia plaukams, geriau silpnai šiltą.
Galima plaukams suteikti ir šaltą dušą, perskalavus juos vėsiu vandeniu. Tai išbandytas metodas: plaukai tampa puresni, elastingesni ir labiau blizgūs.

Daugelis laikosi tokios nuomonės, kad plaukus geriau plauti kuo rečiau, bet tai tik teorija, o praktiškai juos plauname tada, kai reikia, kad ir kasdien. Nes gražūs plaukai gali būti tik švarūs.

 Plaukus po plovimo patartina šukuoti nuo apačios.

Ppatartina leisti plaukams išdžiūti patiems natūraliai, bet skubant ar norint išgauti norimą formą tenka juos šukuoti šlapius, tuomet naudojame balzamą, kad plaukai būtų paslankesni ir ,,paklusnūs“.

Plaukų šepetys turėtų būti kuo natūralesnis. Jis gali būti medinis, plastmasinis, tik jokiais būdais ne geležinis.

Nepatartina naudoti jokių plaukų priežiūros daiktų, susijusių su metalu (kaip minėjome šepečių, įvairių segtukų ir pan.)

Jei ilgi plaukai yra silpni, jie gražiau atrodys vienokiu ar kitokiu būdu surišti nei laisvi.
Plaukų galiukus reikia patrumpinti maždaug kas antrą mėnesį.

Plaukų priežiūros specialistai pataria nors kartą per savaitę daryti galvos masažą. Tai ne tik gerina medžiagų apykaitą, bet ir skatina plaukų augimą.

Gerai prižiūrėti plaukai visada gražiai atrodys. Ir visiškai nesvarbu ar jie trumpesni ar ilgesni.