Paprasta elegancija

2012 vasaris

Kas gi yra ta elegancija? Šis žodis dažnai kartojamas aptarinėjant madas, apibūdinant žmones, tai žodis, turintis, be abejo, tik teigiamą prasmę. Ir tai susiję tik su geru skoniu. Negalime teigti, kad jį turi visi. Elegancija yra vienas iš asmenybės pasireiškimo būdų. Kai kam ji yra narūrali, o kai kam tenka ir improvizuoti. Elegancija yra susijusi su vidine harmonija ir grožiu. Tai atsispindi elgesyje – dvasios ramumas, jausmų valdymas, kalba, manieros, aprangos pasirinkimas, net buities tvarkymas, o tai yra didelis menas, kurį įvaldyti sugebame ne visi. Žodis elegancija yra kilęs iš prancūzų élégant, reiškia grakštumą, grožį visame.

Ką apie moterų eleganciją teigia grožio specialistai? Kokia yra elegantiška moteris? Pirmiausia tai yra save prisižiūrinti moteris. Manikiūras visada turi būti tvarkingas, laiku padažyti ataugę plaukai, saikingas makiažas ir… jei ne sportas, tai bent aktyvi veikla. Daugiau ar mažiau to reikia, tuo labiau jei turime problemų su antsvoriu. Labai svarbu ir kaip vaikštome. Nesvarbu, kad nesame šokėjos, nemokame visų šokių žingsnelių, bet svarbu stengtis vaikščioti laisvai, neparodyti aplinkiniams savo nuovargio. Jiems visai nerūpi, kad eini namo po ilgos darbo dienos, jie tik mato tavo išvaizdą ir eiseną. O juk taip nesinori atrodyti ,,blogai”. Tad eisena turėtų būti laisva ir natūrali.

Elegantiška moteris turėtų mokėti aksesuarus derinti su rūbais, turėtų mokėti parinkti tinkamą dovaną, tinkamą temą pokalbiui, taip pat paruošti savo patiekalą, – skanų ir nebrangų. Taip, reikalavimų nemažai, bet čia turbūt ne reikalavimai, o elegantiškos moters privalumai.

Žinoti etiketo taisykles būtina, mokėti bendrauti, išreikšti savo nuomonę neužgaunant ar neįžeidžiant pašnekovo. Ir viena svarbi taisyklė – gerbk save ir kitus. Kaip elgiamės gatvėje, darbe, taip ir namie turime save prisižiūrėti, stengtis gerai atrodyti ne tik aplinkiniams, bet ir savo artimiems žmonėms. Tai nereiškia, kad turime namuose vaikščioti pasipuošusios, bet prie pusryčių stalo visada sėdame pasišukavusios ir su … šypsena. Tai suteiks gerą nuotaiką visai dienai artimiesiems.

Madai niekas neabejingas, sekti ją, kad būtum šiuolaikišku žmogum, domėtis jos naujovėmis reikia. Elegancija nėra tolima madai, anaiptol, tai labai susiję dalykai, ji tiesiog turi su ja susilieti ir prisitaikyti. Mada turėtų tiesiog papildyti natūralius duomenis, tad rinktis ką dėvėti yra būtina, – pritaikant naujienas pagal tinkamumą, poreikius, amžių ir, be abejo, pagal piniginę. Elegantiška moteris tikrai žinos, ko jai reikia ir ko reikėtų atsisakyti. Ir jeigu spinta pilna, o sakome, kad neturime kuo apsirengti, – reikia daryti išvadas, kad darome kažką ne taip.

Atrodo, kad būti elegantiška ne taip jau sunku, bet tai jau priklauso nuo prigimties, charakterio bei norų.