Nenuilstantis Briusas Vilisas

2011 spalis

Holivude yra kiek kitaip nei ant podiumo, kur didžiausias priešas yra laikas ir amžius. Čia didelė konkurencija ne tokia ir baisi, nes kiekvienas vaidmuo tarsi laukia savo šeimininko. Ir atrodo būtent šitas, o ne kitas suvaidins geriausiai. Čia metai neturi didelės reikšmės. Aktorius, kuris tampa žinomas ir pripažintas, tarsi lieka visiems laikams, nes geras aktorius ir senas lieka geras.

Nors Briusą Vilisą (Bruce Willis) galime priskirti dar prie jaunų (jam tik 56 metai), savo karjerą jis, kaip ir pats mano, yra pasiekęs. Užtenka vien to, kad yra mėgiamas daugelio žiūrovų. Moterys gerbėjos mato jame įdomų vyrą, jaunimas – ,,kietą”, bebaimį vyruką, kuris ieško tiesos gyvenime. Dar šis aktorius mylimas ir už tai, kad yra tiesus ir paprastas žmogus. Jis per daug nesižavi savimi ir nesididžiuoja savo pasiekimais, – paprasčiausiai džiaugiasi, kad jam gerai klojasi.

Daugiausia Briuso gerbėjų yra aštraus siužeto filmų mėgėjų tarpe. Nors jis puikiai atlieka ,,kieto” vyruko vaidmenis, tačiau gyvenime jis tokiu savęs nelaiko. Nebent jaunystėje, kai buvo ir mušeika, ir barų mylėtojas bei dažnas jų lankytojas. Jau nuo paauglystės buvo užsitarnavęs nekokią reputaciją. Briusas Vilisas gimė 1955 metais Vokietijoje, nes tėvai tuo metu ten gyveno ir dirbo, kadangi tėvas buvo kariškis. 1957 metais šeima grįžo į JAV, apsigyveno Naujajame Džersyje, tačiau neužilgo tėvai išsiskyrė, o Briusas liko išdykusiu vaiku. Už blogą elgesį jį net buvo pašalinę iš mokyklos.

Briusas laiko save aktoriumi, kurį sukūrė pats gyvenimas. Vairuotojo darbas jam nusibodo, nežinojo ko griebtis. Įstojo į valstybinę Monclair kolegiją, kur lankė teatro studijas. Šis užsiėmimas jam labai patiko, tuo labiau, kad gerai sekėsi. Tada ir kilo mintis patekti į Holivudą. Briusas persikėlė gyventi į Niujorką ir įsidarbino į vieną kavinę, kurioje mėgo lankytis daug žinomų aktorių ir žvaigždžių. Dirbdamas barmenu, laisvu laiku lankydavo įvairias peržiūras, stengdavosi būti pastebėtas. Taip, jam pavykdavo sudalyvauti įvairiose masinėse filmavimo scenose, bet tai jo netenkino, jis norėjo daugiau.

1985 metais Briusas Vilisas gavo pirmąjį rimtesnį vaidmenį seriale ,,Pagal kvailus popierius”, kuriame suvaidino detektyvą. Filmas buvo kuriamas ne vienerius metus, kur jam gerai sekėsi ir jis tapo populiarus.  1987 metais Vilisas jau pripažinamas kaip geriausias televizijos aktorius.

Pasisekimas jo neapsvaigino, Briusas dirba toliau. Didysis išsvajotas Holivudas duris jam atvėrė tada, kai gavo pagrindinį vaidmenį filme ,,Spąstai”. Kartu jis tapo ir turtingesniu – jo kišenę sušildė 100 mln. dolerių.

Nors populiarusis aktorius ir turi didelį pasisekimą moterų tarpe, tačiau jo asmeninis gyvenimas susiklostė taip, kad netenka sėdėti kartu prie židinio su Demi Mur, dabar jau buvusia žmona.

Aktorių gyvenimas, darbo specifika, gana dažnai padaro neigiamą poveikį šeimos idilijai. Gal Briuso prieš daug metų įvykęs romanas tam turėjo įtakos, gal pati Demi ne ten pažiūrėjo, visgi jų santuoka iširo. Bet skyrybos neaptemdė Briuso meilę dukroms. O jų jis turi net tris. Rumer Glen ir Skot Lori jau yra suaugusios, o jauniausioji yra šešiolikos metų.

Briusas kasdieniniame gyvenime save laiko visai kitokiu žmogumi nei ekrane. Nelaiko save ,,kietu” vyruku, bet ir nenusileidžia, jei mano esantis teisus. Net jei ir scenarijus jam nepatinka, jis jį paprasčiausiai atmeta. Visada sako tiesą į akis ir nebijo pakonfliktuoti su režisieriais, kurie neiškarpo jam nepageidautinų scenų.

Šiuo metu Briusas toliau filmuojasi, mėgsta supirkinėti nekilnojamąjį turtą, prižiūri savo šešis augintinius šunis ir rytais  geria kavą ne vienas. Pats aktorius save apibūdina kaip norinčiu ir siekiančiu žmogumi visko, kas geriausia ir nesitenkina mažais pasiekimais. Jis sako, kad šiame gyvenime reikia paimti viską, kas gražu ir gera, bei skubėti, nes nežinia ar tai bus amžinai.