Naujos kosmetikos ženklinimo taisyklės

2013 liepa

Nuo 2013 m. liepos 11-tos dienos ES galioja naujos kosmetikos ženklinimo taisyklės. Esamos etiketės turi būti pertvarkytos, kad atitiktų naujus reikalavimus.

Naujosios taisyklės kelia saugumo prioritetą. Ką naujo turėtume rasti kosmetikos etiketėse?

Visų pirma: visi kosmetikos produktai bus atidžiai tikrinami, siekiant užtikrinti jų saugumą sveikatai, todėl pakuotėje turi būti suteikiama visa informacija apie gamintoją, jo kontaktus ir visa gaminio sudėties informacija.

Antra: pagal naujas taisykles visi nanokomponentai kosmetinio produkto sudėtyje turi būti nurodyti su priešdėliu – nano skliausteliuose (,,nano“). Pavyzdžiui, ne kiekvienas gilinasi, kas yra nano, nors nanotechnologija plačiai naudojama kosmetikoje.

Priminimui: nanodalelės – mikroskopinės dalelės, kurios gali labai greitai ir lengvai patekti į kraują per odą. Dėl jų fizinių matmenų manoma, kad tam tikromis sąlygomis jos gali būti pavojingos sveikatai, tačiau kol kas vyksta tyrimai ir daug moksliškai pagrįstų duomenų apie galimą poveikį nėra. Tačiau nano dalelės naudojamos mineralinėje kosmetikoje, populiarios apsaugos nuo saulės priemonėse bei kt.

Kita kosmetikos terminologija taip pat bus supaprastinta, siekiant didesnio aiškumo informuojant vartotoją apie norimą įsigyti kosmetinę priemonę.