Moters grožis vyrų akimis

2012 balandis

Apie moters grožį yra kalbama ir rašoma daug – tai neišsenkanti tema. Garsus rusų poetas R. Roždestvenskis pasakė, kad graži moteris – tai profesija.

Gražiai atrodyti nori visos: visada visiems, visada vieninteliam arba tiesiog pačiai sau.

Kriterijų nėra, nes grožis tai subjektyvus ir nenusakomas supratimas, kuris dažnai priklauso ir nuo auklėjimo. Ta pati moteris vienam žmogui gali atrodyti ideali, o kitam ji yra tiesiog dailiosios lyties atstovė. Bet visgi įdomu, – ką mano apie tai vyriškoji pusė. Visa gyvenimiška praktika rodo, kad ir ką bekalbėtum apie žmogaus vidinį grožį, jo taurius jausmus, pirmąjį įspūdį sudaro būtent išorinis grožis.

Taigi, pirmiausia išvaizda. Ne kiekvienas vyriškis, išvydęs moterį pirmą kartą, atspės jos odos tipą, madinga šį sezoną ar nemadinga jos šukuosena, bet jis puikiai pastebės blizgančius gražius plaukus, saikingą makiažą bei tvarkingą ir skoningą aprangą arba atvirkščiai. Ką reiškia susitvarkiusi moteris – konkretaus atsakymo lyg ir nėra. Svarbiausia, kad reikia pastoviai save kontroliuoti, nepriklausomai nuo to ar esi pavargusi, ar neišsimiegojusi, vis tiek privalai pasitempti. Prižiūrėtas veidas, plaukai, apranga ir ,,lengvi, neįkyrūs” kvepalai.

Ne kiekviena esame apdovanotos tokia dievo dovana kaip proporcingi veido bruožai ir išraiškingos akys, paryškintos natūraliais gražiais antakiais. Bet visa tai galima pakoreguoti dekoratyvinės kosmetikos pagalba. Ir tai nebus grožio apgaulė. Susipažinusi su žmogumi, su juo vis dažniau bendraujant, jūsų vidus vis tiek atsiskleis ir bus vienaip ar kitaip įvertintas. O, pakoreguotas išorinis grožis padarys jus patrauklesne ir parodys, kad esate stropi (šį kartą ar bent šiuo atveju), juk tai geras bruožas, tiesa? Ir jei vyriškis jus ,,priima” vizualiai, tai jau jam nelabai svarbu kaip jus atrodote ir be makiažo. Yra pastebėta, kad ir akių išraiškingumas yra vertinamas skirtingai.

Kūno sudėjimas-figūra moterims ypatingai aktuali tema. Bet nereikėtų pamiršti, kad esant skonio skirtumui, vieniems vyrams patinka pilnesnės, kitiems lieknesnės, dėl to nereikėtų priiminėti nereikalingų stresinių minčių, juk nesame beasmenės standartės. Tarp kitko, Merilyn Monroe neatrodo buvusi itin liesa. Apkūnesnė ar lieknesnė, kaip jau yra, taip gerai, mes pačios save priimame tokias, kokios esame ir turime savo kūną mylėti. Esant galimybei, galima būtų apkūnesnes vietas pridengti daugiau aptemptais elastingais rūbais. Dėl krūtinės dydžio diskusijų neturėtų daug kilti – labai jau įvairūs skoniai, tiek mūsų pačių, tiek mus stebinčių vyrų. O ką reiškia žodis ,,celiulitas” – mes pačios bedejuodamos vyrams apie tai primename.

Stilinga, skominga apranga. Čia jau kaip išeina, bet nepamirškime, kur einame, nes atitinkamai ir apsirengti reikia. Rūbus reikėtų derinti, nešioti tik tai kas tinka, slepiant trukūmus, paryškinant privalumus. Jei, tarkime, užsitempsime labai madingą sijoną, kuris mums netinka, tai norimas rezultatas bus atvirkštinis. Ir vėlgi – nepamirškime, kad madingo rūbo vyras gali nepastebėti, bet persisukusias pėdkelnes ar išsitempusią palaidinę tai jau tikrai pamatys ir tuomet patekti į patrauklių moterų sąrašą tikrai nepavyks.

Viliojanti ir graži moteris turėtų būti geros laikysenos bei mokėti elgtis pagal etiketą. Bet tai, ką pataria psichologai, yra akivaizdu ir tikėtina, kad svarbiausia – pasitikėjimas savimi. Kiekvienas žmogus yra savaip gražus, ir būtent kantrioji moteris turi žinoti, kad ji visada graži, tiesiog tikėti tuo. Šis jausmas turėtų pastoviai būti pasąmonėje, tuomet tai pastebės aplinkiniai ir, būtent, vyrai.

Bet tai dar ne viskas – išorinio grožio nebūna be vidinio. Ir būtent jis suteikia akims išraiškingumo, šypsenai žavesio, o širdžiai meilę ne vien sau, jam, bet ir visam pasauliui. Vidinis grožis moterį padaro ne tik gražia, bet ir įdomia pašnekove, tuo vyrą galima pakerėti.

Ar ko nepraleidom? Tiesa, gerumas, atidumas kitiems, irgi netrukdo. Visuomet gyvenimu patenkinta, koks jis bebūtų, besidominti naujovėmis aplinkui, siekianti teigiamų pakitimų ir tobulumo visose gyvenimo srityse – tokia moteris domins daugelį.

Ir dar ne naujiena, kad būtume įdomios ir patrauklios – mylėkime. Mylėkime viską aplinkui ir taip pat save. Moters grožis – tai magnetas, tiek vidinis, tiek išorinis, jis pritraukia visų vyrų žvilgsnius, mintis ir emocijas.