Metju Makonachis meta gražuolio kaukę

2011 rugpjūtis

Holivudo aktorius Metju Makonachis (Matthew McConaughey) turbūt daugeliui žiūrovų labiau primena romantišką filmo veikėją, nes dauguma jo atliekamų vaidmenų mes dažniau matome įvairaus lengvo žanro dramose, komedijose. Būdamas gražios ir patrauklios išvaizdos jis traukia režisierių dėmesį labiau kaip moterims patinkantis personažas. Tačiau vis dažniau ekrane matome jį ir kitokio pobūdžio kino juostose, kriminalinėse dramose ir šiaip aštresnio siužeto filmuose. Vienas iš naujesnių M. Makonachio vaidmenų 2011 metų režisieriaus Brado Furmano kriminalinėje dramoje ,,Advokatas iš Linkolno/ The Lincoln Lawyer”. Filmas buvo pastatytas pagal trilerių mėgėjo rašytojo Michaelio Connelly romaną ir teigiamai įvertintas kritikų. Pats aktorius prisipažįsta, kad jis labai pavargo vaizduoti saldainiuką komedijose, norėjo kitų vaidmenų, o be to, jam tikrąjame gyvenime užtenka mylėtojų dėmesio. Ir ši nauja rolė suteikė šansą parodyti žiūrovui save kitokį. Dar jaunystėje Teksaso universitete nuplanuotos advokato karjeros gyvenime Metju Makonachis matomai nepasieks, tad šį vaidmenį jis gavo kine. Filme jis vaidina advokatą, žmogų, kuriam tenka gyventi ir elgtis pagal esamas sąlygas ir taisykles. Šis filmas padarė posūkį Makonachio aktoriniame darbe. ,,Advokatas iš Linkolno” filmo scenarijus jam iškart patiko ir jis nutarė pereiti prie kitokio žanro vaidmenų.

Kitas šio aktoriaus vaidmuo režisieriaus Džefo Nikolso kino juostoje ,,Mud” (2012). Ši kriminalinė drama yra sekantis režisieriaus Džefo Nikolso darbas po debiutinio filmo ,,Take Shelter” (2011). Šio filmo pasirodymas jį įtvirtino kaip režisierių. Kriminalinėje dramoje ,,Mud” Metju Makonachis vaidina pavojingą nusikaltėlį, kuris turi saugotis ir policijos, ir savo persekiotojų. Filmas pavadintas pagrindinio personažo vardu. Mud’as susidraugauja su keturiolikmečiu berniuku, kuris jaučia simpatiją šiam žmogui ir visur jam padeda slapstantis nuo policijos, slepiantis nuo juodojo pasaulio gaujos narių, gelbstint gyvybę. Šis vaidmuo aktoriui tapo dar viena pereinamoji pakopa jo kūrybiniame darbe. Iš vyruko – vilioklio jis pereina į solidesnį personažą. Keičiasi jo mąstysena, požiūris, bendravimas. Filme ,,Mud” Metju Makonachis vaidina kartu su Reese Witherspoon ir Tye Sheridan.

Šis gerų perspektyvų Holivudo kino aktorius, be abejo, vilioja ekrano mylėtojus savo darbais. Bet ne mažesnį dėmesį ir laiką jam skiria gerbėjai, besidomėdami jo asmeninių gyvenimu, kurį, kaip ir kiekvienas žmogus, aktorius stengiasi slėpti nuo pašalinių akių. Būdamas jau virš keturiasdešimties metų Skorpionas ramiai sau augina 2008 metais gimusį Levį ir dar keleriais metais jaunesnę Vidą. Jo vaikų mama Brazilijos modelis Camilla Alves yra puiki jo draugė ir moteris. Ji ne tik gražuolė, besirūpinanti savo išvaizda, šiuo metu ji užsiima rankinių modeliavimu, rūpinasi vaikais ir yra labai atsidavusi šeimai. Jos nejaudina aptarinėjami Metju romanai su žinomomis aktorėmis, kaip ji sako, puikiai žinanti koks jos vyras yra iš tikrųjų. Ir iš tiesų, tai patrauklus žmogus, gerų manierų, mokantis bendrauti, vertina savo šeimą ir gerbia moteris. Šį bruožą labai vertina ir Camilla. Pora mėgsta sportuoti, daug laiko praleidžia bėgiodami paplūdimiu, tuo pačiu ir nuo paparacų.

Tačiau šito žvaigždė išvengti negali. Metju Makonachis daug laiko praleidžia sporto aikštelėse, mėgsta gimnastiką, dievina golfą, dažnai keliauja. Ypač jam patinka Pietų Amerika ir Afrika. Kol neturėjo šeimos, kuprinė buvo didžiausias jo draugas. Jis mėgsta laukinę gamtą ir gyvūnus. Jaguaras jo mėgstamas žvėris. Aktorius juokiasi, kad reinkarnuotis jis norėtų būtent į jaguarą. Šis mielas žmogus nėra savimi besididžiuojantis aktorius. Jis gyvenime gana paprastas, mėgstantis vienatvę, kukliai vertina šlovę. Po 2002 metų filmavimo ,,Monstrų ataka/ Reign of Fire” Airijoje jis pasislėpė nuo visų Afrikoje. Keliavo visiškai vienas, plūduriavo Nigerio upėje, lenktyniavo su kupranugariais.

Nors pagrindinis jo darbas yra aktorystė, Metju Makonachis kaip ir dauguma kitų aktorių dirba ir reklamos srityje. Jis sudaręs sutartį su Dolce&Gabbana, reklamuoja vyriškus kvepalus, taip pat aktyviai dalyvauja labdaringoje veikloje.