Mažytis stebuklas tavo delne…

2012 sausis

Deimantai – geriausi moterų draugai! Tačiau ne tik jie, ir ne tik moterų!

Nuo pat seniausių laikų brangakmeniai naudojami ne tik papuošalams, bet ir amuletų, turinčių magiškų galių, gamybai. Senovės Romos legionieriai nešiodavosi pusbrangį akmenį citriną, norėdami apsisaugoti nuo intrigų ir nužiūrėjimų. Egiptiečiai šventąjį vabalą skarabėjų neretai kaldindavo iš lazurito tikėdami, kad jis atneš laimę. Ankstyvaisiais viduramžiais buvo tikima, kad deimantai ne tik turi gydomųjų savybių, bet suteikia ir paslaptingų galių. Tačiau kaip yra iš tiesų?

Brangakmeniai arba pusbrangiai akmenys veikia mūsų biolaukus. Jie tarsi vitaminai, veikiantys ne tik mūsų kūną, bet ir sielą. Taip pat tam tikri mineralai gali padėti lengviau išspręsti mus užklupusias problemas, keisti mūsų bloguosius bruožus, o geruosius – sustiprinti. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad skirtingi akmenys pasižymi tik jiems būdingomis savybėmis. Todėl, renkantis akmenį, reikėtų į tai atsižvelgti, nes netinkamai parinktas akmuo gali net pakenkti. Yra keletas būdų, kurie turėtų palengvinti tinkamo mineralo paieškas:

Pirmasis – pasikliauti intuicija. Išsirinktą patikusį akmenį tiesiog reikėtų palaikyti keletą minučių rankoje (ekstrasensai tikina, jog akmenį vertėtų dėti į delno vidurį) ir pažiūrėti kaip „reaguos organizmas“. Dažniausiai pats žmogus iš apėmusių pojūčių supranta, ar tas akmuo jam tinkamas, ar ne.

Antrasis – akmenį gali išrinkti kitas žmogus. Žinoma, tai turėtų būti geras draugas ar tiesiog artimas asmuo. Sakoma, kad dovanotas akmuo pasižymi stipresnėmis savybėmis.

Trečiasis – pagal zodiako ženklą. Tai labai paplitęs būdas, kuris naudojamas dažniausiai. Tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, kad vienam ženklui gali tikti net keletas akmenų.

Ketvirtasis – akmenį galima išsirinkti pagal iškilusias problemas (psichines, fizines, dvasines). Skirtingi akmenys, kaip ir skirtingi vaistai, išsprendžia atskiras problemas. Tad, kokį akmenį rinktis?

Ametistas. Norintiems atsisakyti žalingų įpročių, patartina nešioti ametistą. Taip pat šis akmuo pašalina nervinio pobūdžio galvos skausmus, padeda gydyti skrandžio, inkstų susirgimus. Moksleiviams ir studentams padeda susikaupti prieš egzaminus. Senovės graikai tikėjo, kad ametistas suteikia optimizmo, tvirtumo, išvaduoja iš liūdesio, apsaugo nuo netikrų draugų ir piktų jėgų.

Rožinis kvarcas. Įsimylėjėliams, ar trokštantiems meilės, nepamainomas pagalbininkas – rožinis kvarcas, kuris dar tituluojamas meilės akmeniu. Šis mineralas ne tik skatina meilės ir ištikimybės poreikį, saugo nuo netikros meilės, bet padeda ir pamilti. Tiems, kurie kankinasi nuo nemigos, patartina rožinį kvarcą pasidėti prie lovos.

Malachitas. Turintiems bendravimo sunkumų puikiai tinka malachitas. Jis padeda susirasti draugų, sugeria neigiamą energiją, skatina atvirumą. Gali būti puikus pagalbininkas tiems, kurie turi seksualinių problemų, nes šis akmuo didina libido, skatina lytinį aktyvumą, suteikia energijos, tonizuoja. Pirkdami malachitą pasiteiraukite ar jis tikras – šis akmuo neretai padirbamas.

Citrinas. Linkusiems į depresiją patartina nešioti citriną. Jis padeda atrasti jėgų tuomet, kai norima savimi pasitikėti, nugalėti baimes, siekti užsibrėžto tikslo. Citriną patartiną nešioti tiems, kas nuolatos patiria stresų, kam tenka daug bendrauti. Puikiai dera su rožiniu kvarcu, gintaru ir ametistu.

Turkis. Harmonijos ir pilnatvės jausmo suteikia turkis. Sakoma, kad šis akmuo, visam laikui prisiriša prie savo „šeimininko“ (žinoma tik tuomet, kai su juo tinkamai elgiamasi). Mirus „šeimininkui“, miršta ir akmuo (jis pakeičia spalvą). Todėl turkis dar tapatinamas su ištikimybe.

Gintaras. Jis dar vadinamas lietuvišku auksu, jau nuo paleolito laikų buvo naudojamas ne tik papuošalams, bet ir gydimui. Gintaras puikai padeda įveikti peršalimo ligas, tad patariama jį nešioti tiems, kas dažnai serga angina, plaučių uždegimu ar sloga. Tai meniškos sielos žmonių akmuo, kuris padeda pasireikšti kūrybingumui.

Kalnų krištolas. Daug pasakų ir legendų yra sukurta apie raganas ir čigones, buriančias iš kalnų krištolo padaryto rutulio. Nustebsite, tačiau tame yra tiesos – krištolas skatina intuiciją, paaštrina pojūčius, paryškina sapnus, tinka mokantis aiškiaregystės. Tikima, kad šis akmuo padeda spėti ateitį.

Labradoritas. Norintiems apsaugoti savo namus, vertėtų po slenksčiu dėti labradoritą. Šis akmuo apsaugo nuo vagių ir blogo linkinčių žmonių. Taip pat tinka žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį.

Akvamarinas. Negalintiems atsikratyti tinginystės, vertėtų su savimi turėti akvamariną. Jis suteikia kantrybės užbaigti pradėtus darbus, skatina darbštumą. Tikima, kad net patį tingiausią žmogų šis akmuo skatins veikti, ieškoti tikslų ir užduočių. Akvamarinas taip pat gerina regėjimą, mažina alergiją.

Kaip prižiūrėti akmenį?

Įsigijus akmenį, nepakanka laikyti jį kažkur lentynėlėje, tarsi kokį namus puošiantį daikčiuką. Taip elgiantis su akmeniu  vėliau vargu ar galima tikėtis iš jo „stebuklų“. Akmenis galima nešioti pasikabinus ant kaklo, arba ant laimingosios rankos (vyrams – dešinė, moterims – kairė). Jei turite didelį akmenį ar kristalą, galima jį laikyti darbo kambaryje ant stalo. Reikia nuolatos jį liesti, bendrauti kaip su žmogumi. Prieš pradėdami naudoti akmenį, turėtumėte jį „išvalyti“ (iškrauti). Tai daroma labai paprastai – akmenį reikia palaikyti penkias minutes po šaltu tekančiu vandeniu. Atminkite, geriausias būdas išsirinkti akmenį – pasikliauti širdimi. Tuomet jis bus pats geriausias gyvenimo palydovas, tas mažytis stebuklas tavo delne…

Parengė Lina Grakauskaitė