Manikiūrą daromės pačios

2011 spalis

Pats gražiausias rankų papuošalas – tvarkingi nagai. Tai reiškia, kad pirmiausia jie turi būti sveiki ir gerai prižiūrėti. Ne visada yra laiko apsilankyti grožio salone arba tam trūksta lėšų, todėl dauguma nagų tvarkymo procedūrą – manikiūrą atlieka namuose. Tam būtina turėti manikiūrinių įrankių komplektą: tai dildės, odelių atstūmėjai, odelių šalinimo įrankiai, manikiūro pagaliukai ir kt. Įrankius pasirenkame pagal savo skonį ir poreikius. Pvz. vietoj replyčių odelėms karpyti  kai kam gal patogiau naudoti manikiūrines žirklutes, pasirenkama ir jų kojelių forma, dildžių dydis ir pan. Svarbu, kad įrankiai būtų kokybiški ir patogūs. Rekomenduotina kiek įmanoma mažiau naudotis metaliniais įrankiais. Manikiūrui pasidaryti prisireiks dar ir minkštinamųjų priemonių. Tam tinka ir šampūnas, muilas ar dušo želė.

Prieš darant manikiūrą, pirmiausia reikia pašalinti buvusio lako likučius specialiu valikliu, nerekomenduotina acetoninis, nes jis labai sausina nagus ir nuo jo jie gelsta. Jei tuo metu nėra valiklio, kraštutiniu atveju galima panaudoti ir tą patį laką. Rankas reikia gerai išplauti, specialiu, tik nagams skirtu, šepetėliu pavalyti nagus ir gerai nusausinti. Panagių nerekomenduojama valyti metaliniu krapštuku. Nagai turi būti sausi, kad galima būtų juos trumpinti ir naudoti dildę. Ji neturėtų būti grubi, nes tokiu atveju yra žalojama nago struktūra. Manikiūrinė dildė taip pat neturėtų būti metalinė. Šiuo metu yra didelis keramikinių, stiklinių ir kt. dildžių pasirinkimas. Be to, ji turi būti smulki. Kad nepažeisti nago audinį, dildiname nuo kraštų link centro.

Po šios procedūros pirštų galiukus merkiame į jau paruoštą šiltą vonelę su mikštinamosiomis priemonėmis. Mirkyti ilgai nereikia, kokias penkias minutes, po to gerai nusausinti ir naudotis odelių atstūmėju. Juo švelniai nustumiame odelę apie nagus. Jei odelės smarkiau paaugusios, pasinaudojame replytėmis ar žirklutėmis, kurios turi būti geros kokybės, nepažeistos ar deformuotos.

Po visų šių procedūrų pirštų galiukus reikia patepti nagams skirtu kremu. Kad nagai greičiau augtų, juos švelniai pamasažuojame. Jei nagus ruošiamės lakuoti, po masažo su kremu juos reikia gerai nuvalyti, kad liktų visiškai sausi.

Lakuojant nagus visada pirmiausia reikia specialaus lako pagrindo. Tuomet nagai negeltonuos ir lakas laikysis ilgiau. Kad nagai atrodytų estetiškai, lakas turi būti kokybiškas, nepamirškime, kad gražūs nagai – gražios rankos. Lakuojame plonu sluoksniu, nes jis tada greičiau džius. Paprastai laką tepame porą kartų. Kiekvienas nagas dailinamas keliais brūkštelėjimais: vienas per vidurį ir keli iš kraštų. Kad manikiūras gražus išliktų ilgiau, patartina naudoti ir nagų lako stiprinamąjį skystį.

Rekomenduotina: visas kosmetines priemones, tokias kaip lako pagrindas, stiprinamasis skystis, kremas ar net pats lakas būtų tos pačios firmos.

Laikantis manikiūro darymo patarimų: sterilumas, tinkami įrankiai, kokybiškas lakas ir, be abejo, kantrybė – rezultatas tikrai bus geras. Ir, kad manikiūras išliktų gražus ilgiau, nepamirškime pirmiausia užtepti specialaus lako pagrindo, o po lako panaudoti stiprinamąjį skystį. Pasidariusios manikiūrą pačios, visada pasijusime ne tik gražesnės, bet ir labiau savimi pasitikinčios. Be to, ir sutaupysime.