,,Laukinis gepardas” prieš fotoobjektyvą

2012 birželis

Išgirdus žodį ,,gepardas”, prieš akis iškyla stiprus, masyvus ir labai greitas grobuonis, Afrika, savanos, antilopės…Gepardas – klastingas medžiotojas, keliantis ne tik baimę, bet ir pagarbą bei susižavėjimą – jis yra gražus.

Mūsų šalyje tikrų gepardų nėra, bet turime odinių ir kailinių parduotuvių tinklą ,,Laukinis gepardas”, kuris kelia susidomėjimą, norintiems įsigyti natūralius ir madingus kailinius rūbus. Tai vienas iš didžiausių aukštos kokybės kailinių ir odinių gaminių pateikėjas iš užsienio šalių Lietuvoje, kuris aprūpina ne tik elitinę aukštuomenę, bet ir visus, norinčius turėti drabužį iš natūralaus kailio.

2012 m. pavasarį  Focus Studio studijoje vyko kailinių drabužių fotosesija. Buvo fotografuojama  naujausia ,,Laukinis gepardas” ruduo/žiema 2012-2013 kolekcija. Vadovė Vaida Vijūnienė, nuo pat išsirinkto, patikusio modelio kūrimo pradžios, besirūpinanti žaliavos ieškojimu, derybomis su modeliuotojais, sukirpėjais, siuvėjais ir kt., stebinti kiekvieną paskutinės mados įgeidį, pateikė fotosesijai eilę puikių kailinių paltų, puspalčių, striukių, liemenių ir kitokių rūbų.

Nors, be abejo, į kiekvieną darbą žiūrime atsakingai, bet, atvykus šiai kolekcijai su apsauga, jautėme ne tik meninę, bet ir piniginę jos vertę. Žvilgantys natūralaus kailio drabužiai pasiūti iš įvairių vertingų, brangių žvėrelių kailio, auginamų Kanadoje, Kazachstane ir kt. šalyse. Tai aukščiausios rūšies audinės, karakulis, bebrai, juodsidabrės lapės, lūšys ir kitokie žvėreliai. Pasirodo, šie kailiukai renkami ir perkami įvairiuose aukcionuose, o rūbai modeliuojami bei siuvami Italijoje, Kanadoje, Vokietijoje ir kt. šalyse. Todėl tokią gausą vertingų grožybių pasižiūrėti – paglostyti tenka ne kasdien.

Prabangius moteriškus ir vyriškus kailinius gaminius prieš fotoobjektyvą demonstravo profesionalus modelis Erika Vilimaitytė, vyriškus – Svajūnas Murauskas. Nė žingsnio iš fotoaikštelės nesitraukė ir Vaida Vijūnienė – ji vadovavo visam rūbų pristatymui: jų atvežimui, pateikimui. Kad darbas vyktų sparčiau ir sklandžiau, reikėjo padėti modeliui nusirengti bei apsirengti. Prieš fotosesiją ir jos metu dalyvavusi visažistė Agnė Kerbelienė modeliams darė makiažą. Vieno neužteko – pristatomų rūbų kaita reikalavo vis kitokių ir veido spalvų. Visą fotografavimo laiką nuo modelių nesitraukė ir stilistas Karolis Murauskas. Jis šukavo, garbiniavo, tiesino – šukuosenų kaita taip pat buvo reikalinga pagal pristatomo drabužio stilių.

Pagrindinio fotosesijos tikslo – fotografavimo darbai, kaip ir visada, buvo atliekami studijos fotografo Dariaus Tarėlos. Jis, nesitraukdamas iš fotoaikštelės, fotografavo, nurodinėjo, patarinėjo kitiems fotosesijos dalyviams. Beje, kiekvienas susikaupę dirbome savo darbą, bet, netyčia pakėlus akis, pastebėjom, kad mus filmuoja slapta kamera – tai mums buvo fotografo siurprizas. Pasirodo, tai dar vienas jo hobis.

Fotosesijai pristatyti kailiniai modeliai buvo labai įvairūs. Tai ir prabangūs ilgi moteriški kailiniai, ir puspalčiai, ir striukės, papildyti originaliais aksesuarais – įvairiais diržais iš natūralios odos, efektingai atrodė ir vyriški drabužiai. Fotosesijoje buvo naudojamas Victoria’s Secret apatinis trikotažas, kurį parūpino moteriškų apatinių drabužių parduotuvė So Pretty store.

Visi kailiniai gaminiai traukė akį ne tik gražiu, žvilgančiu kailiu, bet ir įdomiomis susiuvimo subtilybėmis, apie kurias eilinis vartotojas net nenutuoktų. Daug ką įdomaus sužinojome iš bendravimo fotosesijos metu su vadove Vaida Vijūniene ne tik apie kailinių gaminių pasiuvimą, bet ir apie žvėrelius, iš kurių kailiukų jie siuvami, net apie jų maitinimą ir priežiūrą. Pasirodo, jei nori kokybiškų kailinių, reikėtų pasidomėti ir kur bei kaip yra auginami žvėreliai.