Kūno oda žiemą jautresnė

2013 sausis

Sausas žiemos oras sugeria drėgmę iš visų įmanomų šaltinių, tame tarpe ir iš mūsų odos. Tai skamba teoriškai, bet praktikoje viso kūno odą galima apsaugoti ir prižiūrėti.

Lūpos

Mūsų lūpos neturi raginio sluoksnio, bet jose yra nervinių galūnių, todėl jos yra labai jautrios temperatūros pokyčiams. Žiemą dauguma iš mūsų vietoj įprastų lūpdažių naudoja riebų balzamą. Kaip pavyzdys, efektyvi priemonė norint apsaugoti lūpas nuo skylinėjimo, gali būti taukmedžio sviestas – jis sukuria pakankamai tvirtą apsauginį sluoksnį. Naudojant panašų balzamą nereikia bijoti užtepimų už lūpų kontūrų, nes tai gali padėti išvengti raukšlių aplink burną, galinčių atsirasti nuo sauso ir šalto oro.

Veidas

Šaltis, vėjas, sniegas labai sutrikdo natūralią odos apsaugą: dėl kapiliarų susiaurėjimo ir odos ląstelių neatsinaujinimo veidas pasidaro šiurkštus ir paraudęs. Tuomet lengvus kremus paliekame vasarai ir naudojame turinčius storesnę tekstūrą. Veido valymus reikėtų suretinti ir dažniau naudoti maitinančias kaukes. Nepamirštame rūpintis ir odos maitinimu iš vidaus: dažniau vartojame maisto produktus ir grožio papildus su cinku ir vitaminu C – šios medžiagos yra atsakingos už odos elastingumą ir drėkinimą.

Rankos

Teoriškai dėl rankų odoje nesamų riebalinių liaukų jos raginis sluoksnis yra neplonas, o dažnesnis sąlytis su vandeniu bei įvairiomis plovimo priemonėmis, rankas dar labiau išdžiovina. O šaltis dar didesnis priešas. Todėl, kad rankos būtų sveikos ir gražios, jas tepame kremu, lengvai masažuojame, kuo dažniau – tuo geriau.

visas Kūnas

Žiemą mūsų kūną pirmiausia saugo drabužiai, tačiau savo ruožtu jie kartu jį ir džiovina. Ypač tai pajaučia mūsų kojos: nuo kasdienio lietimosi su pėdkelnėmis ar siaurais džinsais ji gali ir perštėti, ir parausti. Šią problemą padės išspręsti drėkinamoji dušo želė. Jei negalite sušilti be pamėgtos karštos vonios, kas žiemą patartina naudoti rečiau, tai po tokių prausimosi procedūrų neverta pamiršti drėkinamųjų kremų su ingredientais, turinčiais drėgmės (hialurono rūgštis). Ir kuo mažiau sintetinių rūbų, nes žiemą viso kūno oda yra jautresnė.

Kaip rankų, taip ir kojų bei pėdų oda yra sausa iš prigimties. Žiemą, ji tampa šiurkštesnė, nes beveik visada dėvimi batai. Kasdienis kojų masažavimas vakarais nuo pėdų, pirštų galiukų iki kelių, patepus maitinamuoju kremu – ideali priemonė gerai savijautai ryte. Tačiau, jei tam po dienos darbų nebelieka jėgų, tai bent sudrėkiname kojų odą minkštinančiomis priemonėmis ir užsimauname medvilnines kojines, su kuriomis miegosime iki ryto.