Kokiu kostiumu vilkėsi savo vestuvėse 2012?

2012 balandis

Stebint 2012 metų įvairias Haute couture aprangos kolekcijas, kyla mintis, kad pagaliau vyriškas kostiumas, tame tarpe ir vestuvinis, tapo labiau gyvenimiškas, nes paskutiniaisiais metais kūrybiniai dizaineriai stipriajai pusei siūlė daugiau nerealius modelius. Ant podiumų vyraudavo jaunatviški margaspalviai, o parduotuvėse labai jau konservatyvūs juodi, rudi ar pilki kostiumai, nieko bendra netutintys su aukštąja mada. Šį sezoną matome klasikinius, elegantiškus kostiumus demonstruojamus ne chuliganiškų berniūkščių, o tvirto, tiesa, dendiško, vyriškio, kuris atskiria kur ir kokiu švarku vilktis. Ir tai svarbu jei kalbama apie vestuvinį kostiumą. Didžioji klasika ypač palanki šiais metais, tačiau ji laisva, nepriklausoma ir neįsprausta į standartinius rėmus.

Kostiuminės kelnės tapo siauresnės, normalaus pločio. Klasikinis juodas kostiumas nebūtinai taisyklė, nes vestuvių progai tinka ir įvairesnių spalvų gama, tuo labiau jei jaunasis savo aprangą nori labiau priderinti prie išrinktosios vestuvinės suknelės. Tačiau dizaineriai labai konservatyviems vyriškiams nepataria radikaliai pasikeisti tokią atsakingą dieną paprasčiausiai dėl dvasinio diskomforto. Žmogus, įpratęs prie pastovumo, ramių klasikinių spalvų, gali jaustis nepatogiai, neįprastai. Tokiems labiau rekomenduotina pasirinkti įprastos spalvos kostiumą ir jį papildyti priedais: variacija su liemenėmis, kaklaraiščiais/varlytėmis, šiais metais madingesniais platesniais kaklaraiščiais, efektinga butonjere ir pan.

Keičiasi ir kostiuminių audinių tendencijos. Originalias tekstūruotas medžiagas papildo šilko blizgesys, atlasas ir net žakardas. Nors reikia nepamiršti, kad ši diena ypatingą reikšmę teikia ne tik ekologiškam maistui, bet ir ekologiškiems audiniams. Ir todėl ypač didelis dėmesys skiriamas natūralaus pluošto medžiagoms. Kaip ir bet kurio kito rūbo, vyriško kostiumo vertė priklauso nuo audinio, atsižvelgiant jau vien į tai, kad natūralūs audiniai yra minkštesni. Kadangi šiandieniniai madingi vyriški švarkai yra griežtesnių linijų, daugiau įliemenuoti, todėl minkštas natūralus audinys suteiks didesnę judėjimo laisvę.

Tad daugiau gyvenimiški, didesnę skonio ir fantazijos laisvę turintys 2012 metais vestuviniai vyriški kostiumai taps patrauklesni, o teisingai nusprendus ko norime, šių metų vestuvinė diena taps kartu ir madinga.