Klaudija Šifer sukūrė savo kolekciją

2011 spalis

Viena gražiausių ir garsiausių mados pasaulyje figūruojančių supermodelių Klaudija Šifer (Claudia Schiffer) šalia savo tiesioginio darbo nutarė išbandyti jėgas rūbų modeliavimo srityje.  Jai pavyko sudominti mados gerbėjų publiką, ypač moteris. Naujoji kolekcija yra įdomi ne tuo, kad ją kūrė būtent pati Klaudija, o todėl, kad ji skirta skubančiai moteriai.

Klaudijos Šifer atvaizdas puikuojasi įvairiose pasaulinio masto reklamose, turbūt nėra tokio žmogaus, kuris jos neatpažintų – gražios, besišypsančios, atrodytų, neturinčios jokių rūpesčių. Bet taip nėra. Intensyvus darbas fotografavimo aikštelėse, podiumai, grožio salonai ir dar daug kitų dalykų – viena jos gyvenimo pusė.

Pati svarbiausia, kaip sako pati Klaudija, yra jos šeima. Pirmiausia ji save laiko paprasta moterimi. Net ir tada, dar prieš dvidešimt metų, kai fotografavosi Guess reklamose, lipo svaiginančios karjeros laiptais, norėjo išlikti natūralia mergina, nepatiko ir lyginamas Bridžitos Bardo įvaizdis. Ji sako – maža mergaitė išaugo, tapo žmona, mama. Ryte į mokyklą reikia palydėti aštuonerių metukų Kasparą, pasirūpinti šešiamete Klementina, didžiausią dėmesį reikalauja mažoji vienmetė Kozima. Vėliau reikia sutikrinti elektroninį paštą ir skubėti į susitikimą su verslo partnere Karla Džeims. Kartu su vyru prodiuseriu Metju Vonu (Matthew Vaughn) ir vaikais Klaudija gyvena Londone. Vyrui dažnai išvykstant, ji viena rūpinasi šeima. Vakarais skaito žurnalus, peržiūrinėja savo garderobą. Taip jai ir kilo mintis sukurti moteriškų rūbų kolekciją, skirtą mamai ir dirbančiai moteriai.

Žinant ir įvertinant jos patirtį, užsiimti rūbų modeliavimu Klaudijai patarinėjo kiti, bet jos ta mintis neviliojo. Tačiau ilgainiui jos nuomonė pasikeitė. Nemažai išdirbusi madingų rūbų pasaulyje, norėdama visur suspėti, būti gražiai ne tik ant podiumo, bet ir, svarbiausia, namie, ji nusprendė sukurti rūbus dirbančiai moteriai.

Klaudijos Šifer sukurtoje moteriškų rūbų kolekcijoje drabužiai skirti daugiau buičiai, darbui. To siekė naujoji dizainerė. Jos nuomone, rūbas neturi paslėpti gražių kojų, bet turi būti toks, kad pasilenkus pakelti nuo žemės nukritusį žaislą, perdaug neapnuogintų kūno. Mama turi būti estetiškai graži – tokią ją turi matyti vaikai visur ir visada.

Iš prigimties Klaudija Šifer yra labai praktiška, todėl kuriant savo kolekciją, apskaičiavo viską iki smulkmenų. Svarbiausias dėmesys buvo skiriamas rūbo patogumui. Modeliai iš kašmyro susilaukė nemažo susidomėjimo. Vienas iš jų – tamsiai mėlynas apsiaustas, kurį dieną galima nešioti šiaip užsimetus, o vakare prie aukštakulnių batelių ir kelių papuošalų galima atrodyti elegantiškiau. Klaudija Šifer, sukūrusi savo kolekciją, mano, kad išdirbusi modeliu ne vieną dešimtį metų, ji šį bei tą supranta apie rūbus, jų sukirpimą ir pasiuvimą, todėl puikiai žino, ko reikia moteriai, be to, dirbančiai ir skubančiai.

Pirmenybę teikia tik geros kokybės audiniams. Vienas iš pristatytų modelių buvo universali juodais-mėlynais langeliais suknelė. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir niūroka, bet geros kokybės audinys, nepriekaištingas pasiuvimas – puikus rezultatas. Ir dar daug tokių praktiškų modelių yra naujosios dizainerės kolekcijoje.