Kas padeda plaukų augimui

2012 gruodis

Kiekvieno žmogaus plaukų augimo laikas yra skirtingas. Pastebėta, kas vidutinė plaukų augimo norma yra 1,25 cm per mėnesį ir 15 cm per metus. Su amžiumi plaukų augimas lėtėja ir, kai moterys tampa vyresnėmis, jos pastebi, kad jų plaukai negreit atauga po kirpimo. Yra besilaikančių nuomonės, kad plaukų augimas priklauso nuo mėnulio fazės, net eidamos į grožio saloną pasitrumpinti plaukų, kai kurios žvilgteli į kalendorių. Tačiau nėra jokių mokslinių įrodymų, kad mėnulio fazės turi įtakos plaukų augimui. Tiesa, kai kas mano, jog plaukai intensyviau auga pakaušyje, bet tai yra klaidinga nuomonė. Jie vienodai auga tiek viršugalvyje, tiek apie veidą.

Yra ne vienas būdas, kaip pagreitinti plaukų augimą. Pirmiausia neatmenamai sena, bet nepasenstanti taisyklė – mityba! Visai nesunku pasirinkti savo maisto racionui kuo daugiau maistinių medžiagų, baltymų, sumažinti greito, nesveiko maisto vartojimą ir įtraukti daugiau vaisių bei daržovių. Plaukų augimui ir stiprinimui taip pat įtakos turi ir biotinas, kurio šaltinis yra pieno produktai: pienas, sūris ir sviestas.

Jeigu atrastume truputėlį laiko galvos masažui ir dar kasdieną, tai irgi patiktų mūsų plaukams: stimuliuojami plaukų folikulai gali sukelti greitesnį plaukų augimą. Be to, kaip benorėtume turėti ilgesnius plaukus, juos pakirpti reikia reguliariai. Plaukams taip pat reikalingos ir aliejinės kaukės.

Reikia nepamiršti, kad vitaminai irgi labai reikšmingi plaukų augimui. Yra keletas vitaminų, kurie ypatingai svarbūs plaukų augimui ir jų sveikatai, tai vitaminas A, B ir E.

Vitaminas A yra būtinas palaikyti sveikus plaukus. Jis naudingas ir plaukų folikulams, nes saugo drėgmę plaukų šaknyse. Vitamino A yra raudonos, geltonos ir oranžinės spalvos daržovėse, žaliose salotose, kepenyse ir kiaušiniuose.

Vitaminas B taip pat gali skatina plaukų augimą, jo yra neskaldytuose grūduose, šviežiuose vaisiuose, alaus mielėse, kiaušiniuose, žuvyje, kalakutienoje, mėsoje ir piene.

Jei jūsų plaukai ploni, arba turite problemų su plaukų slinkimu, tada jūsų maisto racione turi būtinai būti vitamino E. Jis yra antioksidantas, kuris stimuliuoja galvos odą ir padidina kraujo apytaką. Tuomet plaukų folikulai gauna daugiau maistinių medžiagų ir plaukai tampa stipresni bei sveikesni. Daugiausia vitamino E yra kviečių gemaluose, sojų pupelėse, brokoliuose, briuseliniuose kopūstuose, špinatuose ir kiaušiniuose.