Kamėja

2011 spalis

Mada, kurdama savo šedevrus, mąsto, ieško naujovių nepamiršdama ir praeities. Žymiausi pasaulinio garso modeliuotojai peržiūrinėja senąsias kolekcijas, archyvus, tikėdamiesi ,,užsikabinti” už kažko naujo, įdomaus. Tas pats ir su papuošalais. Jų mada taip pat keičiasi. Forma, mintis, papuošimas – viskas su laikmečiu. Tik materija, brangakmenys lieka tie patys. Lieka ir pavadinimai – žiedai, apyrankės, auskarai ir visi kt.

Kamėja – vienas iš papuošalų, drąsiai sugrįžęs į šiuolaikinę madą. Ypatingai jas vertina istoriją gerbiantys žmonės, nepamirštantys praeities šedevrų, mėgstantys jais net pasipuikuoti. Šiais antikvariniais daikčiukais žavisi ne tik puošeivos, bet ir kolekcionieriai. Senovinės kamėjos vertinamos kaip turinčios istorinę prasmę, kadangi tai puošmena jau nuo antikos laikų, dvelkianti mistika ir paslaptimi. Jose atvaizduotos istorinės asmenybės, mitologinės scenos, įvairūs praeities fragmentai. Kamėja – meno kūrinių miniatiūrinis atvaizdas. Jose taip pat buvo atvaizduoti skulptūrų ar žymių dailininkų darbai, kurių dauguma jau neišliko. Dabar istorinę vertę turinčios kamėjos buvo raižomos ne tik ant akmens, ant kriauklių, dramblio kaulo, buvo  naudojami ir brangakmenys.

Šiuo metu dauguma pasaulio mados namų didelį dėmesį skiria papuošalų kūrybai, tame tarpe ir kamėjų. Jomis puošiamos sagės, įvairūs kaklo papuošimai, net laikrodžiai bei kiti aksesuarai. Plačiai naudojami brangakmenys, tokie kaip rubinas, agatas, ametistas ir kt., taip pat ir brangieji metalai. Kamėjų kūrimas ir gamyba yra išskirtinis kruopštus darbas, reikalaujantis didelio meistriškumo. Žinodami jų vertę, jomis žavisi visi mados bei grožio gerbėjai ir kolekcininkai.

Kamėjos puošia ne tik įvairias mados pristatymo kolekcijas, ne vien įžymybes, bet ir visas, norinčias atrodyti ypatingai moteriškai ir elegantiškai. Kamėja neturėtų būti dieninis papuošalas, ji daugiau skirta vakariniam garderobui papuošti. Reikia pastebėti, kad jomis puošiasi ne tik moterys, bet ir vyrai, nors, taip pasipuošusius vyriškos lyties atstovus, galima pamatyti nebent kviestiniuose vakarėliuose ar priėmimuose, kurių pakvietime būna pažymėta – White tie ar Black tie. Tad, kamėja sugrįžo iš antikos laikų ir, atrodo, ilgam.