Kailis 2011/ 2012 žiemą

2011 spalis

Kiekvienam naujajam sezonui žymiausi pasaulio dizaineriai pristato savo kolekcijas, parodydami mums savo darbus, o mados stebėtojai analizuoja ne tik modelių sukirpimą, spalvas, bet ir audinius. Juk kiekvienas jų irgi turi savo vietą ir paskirtį. Kailis -  viena iš labai mus dominančių, o ypatingai moteris, medžiagų. Jis visą laiką buvo ir yra aktualus bei norimas. Jį vadina minkštuoju auksu. Iš jo siuvami šilti, švelnūs apdarai, kuriais galbūt ne kiekviena galime pasigirti, nes jis, nepamirštame, dar yra ir brangus. Kailis naudojamas tiek natūralus, tiek dirbtinis. Siuvami rūbai ir įvairios kitos garderobo dalys. Kaip ir visada, ypatingas dėmesys yra skiriamas aksesuarams. Įvairios rankinės, puoštos kailiu, apyrankės, diržai, avalynė, galvos apdangalai suteikia aprangai prabangos ir moteriškumo įvaizdį. Kailis visada išliks prestižine bei madinga medžiaga, ypač tada, kai norima pademonstruoti savo statusą visuomenėje. Todėl nenuostabu, kad į Haute Couture pasirodymus, kai pristatomi naujausi modeliai iš kailio, susirenka garsiausi pasaulinės bohemos vakarėlių atstovai – save parodyti ir į kitus pasižiūrėti. Apžvelgdami kailinę aukštąją madą, net mados specialistai dažnai atsisako paprasčiausios drabužių analizės. Čia lieka tik emocinis vertinimas.

Šių metų mados specialistai natūraliajam kailiui suteikė pirmąją vietą. 2011/ 2012 metų žiemai Haute Couture siūlo eilę kolekcijinių modelių iš audinės, arkties lapės, sabalo, bebro. Šie kailiai šį sezoną laikomi populiariausiais. Audinė suteikia prabangos įvaizdį, lapė – grakščios vilioklės viziją, sabalas ar bebras – turtą ir solidumą. Tačiau šį sezoną madingiausiu kailiu yra vadinamas avikailis. Jis yra labai patogus, nes beveik neperšlampa. Jau vien dėl šios priežasties avikailis populiarus tose šalyse, kur žiemos būna drėgnos. Paltai iš avies kailio dekoruojami ir puošiami  kitais kailiais: pvz., rankogaliai, galvos gobtuvai, apykaklės puikiai atrodo iš sabalo ar lapės.

Šių metų madingiausiu kailinių ilgiu laikomas klasikinis. Jis labiausiai pabrėžia eleganciją ir moteriškumą. Labai populiarūs ir puskailinukai, jie patogūs skubančiai, vairuojančiai moteriai, tinkantys tiek prie kelnių, tiek prie sijono. Kailis, be abejo, tinka ir prie vakarinio rūbo.

2011/ 2012 m. Kailių trapecija ir tiesus kirpimas – madingiausia. Spalvos daugiausia pasirenkamos natūralesnės.