Gucci mados namų jubiliejui

2011 lapkritis

Jau devyniasdešimt metų Gucci mados namai puošia ne tik itales, bet ir viso pasaulio moteris. Šiuo ženklu pažymėtais rūbais, aksesuarais, parfumerija, kosmetika, avalyne ir daugeliu kitų puošmenų, didžiuojasi ne viena mados gerbėja. Jubiliejiniams metams namų meno direktorė Frida Giannini Italijos mados sostinėje Milane pateikė išskirtinę moteriškų rūbų kolekciją, skirtą glamour stiliaus Gucci moteriai. Mados kritikai ją vertina kaip vieną iš geriausių šios perspektyvios dizainerės kolekcinių darbų. Fridos Giannini parodomoji kolekcija dvelkė prabanga ir elegancija. Modelių stilius labai įvairus, pradedant vos ne sportiniais trumpais švarkeliais su lygiomis kelnėmis ir baigiant tviskančiomis kokteilinėmis suknelėmis su giliomis iškirptėmis.

Jubiliejaus proga Florencijoje atidarytas ir muziejus, kuriame dienos šviesą išvydo šių namų istoriniai eksponatai, surinkti iš archyvų. Tai labai įvairi ekspozicija nuo rūbų iki indų.

Gucci mados namai buvo įkurti 1921 metais Italijoje, Florencijos mieste. Pirmieji jos žinomi kūriniai buvo aukštos kokybės aksesuarai ir rankinės, kurie išsiskyrė savo originalumu, pvz., iki mūsų dienų rankinė su bambukine rankena taip ir išliko kaip moteriškos puošmenos simbolis.

Bet neužilgo pradėta domėtis rūbų modeliavimu ir kūryba, kuri greitai buvo įgyvendinta gamyboje ir turėjo didelį pasisekimą bei populiarumą mados pasaulyje. Šių mados namų įkūrėju laikomas italas Guccio Gucci, jis kūrė modelius ir  vadovavo Gucci mados namams iki 1953 metų. Po jo mirties darbą perėmė sūnus Aldo Gucci, kuris sėkmingai pradėjo vadovauti kompanijai. Buvo atidarytos firminės parduotuvės JAV, Prancūzijoje, Anglijoje, Kinijoje, Japonijoje. Gucci mados namų vardas ir ženklas vertinamas labai aukštu kriterijumi ne tik dėl aukštos kokybės, bet ir savito stiliaus, kuris yra ne tik prabangiai prašmatnus, bet kartu ir labai moteriškas bei elegantiškas. Tiesa, puoštis rūbais bei aksesuarais, pažymėtais ženklu GG, gali ne visos gerbėjos, bet jau bent žavėtis jais gali visos moterys.

Šiandien Gucci mados namai yra vieni iš žinomiausių visame pasaulyje, tai yra galinga grožio imperija, puošianti mados ir geros kokybės gerbėjus.