Grožio aliejus

2013 rugsėjis

Grožio legendos byloja, kad Kleopatros grožio paslaptis buvo aliejinės vonios. Aliejinės vonios, egzistuojančios jau tūkstančius metų, yra greitas būdas pagerinti odos ir plaukų būklę.

Šiandien beveik kiekvienoje kosmetikos linijoje yra priemonės su aliejais – veido, plaukų ir kūno priežiūrai. Pavyzdžiui, Decleor, Darphin ir Aveda žengia dar toliau išleisdamos ištisas ,,aliejines“ linijas, kurios sprendžia daug problemų vienu metu – kovoja su amžiumi (snapučių ir rožių aliejus), turi antibakterinių savybių (ramunėlių, levandų, arbatmedžio), prisideda prie odos ląstelių atkūrimo (rožės, pelargonijos, miros, raudonmedžio), ir net sumažina uždegimą (ramunėlių, kraujažolės). Aliejai yra svarbiausias produktas aromaterapijos procedūrose.

Šiuo metu populiarėja dar viena šio grožio mokslo šaka – aromokologija, kuri tyrinėja aliejų ir kvapų teigiamą poveikį žmogaus savijautai ir būklei.

Grožio aliejus, darantis stebuklus, yra dvejopas: augalinis ir eterinis. Šie du tipai skiriasi savo konsistensija ir veikimu.

Augalinis aliejus gaunamas iš maistingus riebalus kaupiančių augalų kauliukų, riešutų ir sėklų šalto spaudimo metodu. Šių aliejų sudėtis yra artima odos riebalams – tai paaiškina jo greitas įsigėrimas į odą. Be to, augalinis aliejus praktiškai nesukelia alergijų ir tinka net jautriai odai. Populiariausiais ir veiksmingiausiais pripažintas migdolų, argano aliejus, taukmedžio sviestas, makadamijų ir simondsijų aliejus.

Į eterinio aliejaus sudėtį gali įeiti daugybės augalo komponentų mišinys (lapų, vaisių, žiedų, medienos, šaknų, žievės bei medžio dervų junginiai). Eterinių aliejų cheminė sudėtis skiriasi. Tai priklauso nuo augalų auginimo vietos, derliaus nuėmimo laiko ir saugojimo sąlygų. Yra žinoma daugiau nei 3000 eterinių aliejų, bet veiksmingiausiais ir universaliausiais pripažinti Ylang Ylang (kvapiųjų kanangų),  arbatmedžio ir levandų eteriniai aliejai.