Egzoplanetos gali būti gyvybingos

2012 gruodis

01_Egzoplaneta_Kepler_20_Nuotr_NASA 02_Egzoplaneta_Nuotr_NASA

Mokslininkai aptiko septynias, teoriškai galinčias būti gyvybingomis, egzoplanetas (esančias už saulės sistemos ribų) mūsų galaktikoje. Apie tai skelbia britų dienraštis Independent.

Prieš metus astronomai pradėjo sudarinėti egzoplanetų, kuriose teoriškai galėtų egzistuoti gyvybė, katalogą. Tyrimui duomenis mokslininkai gauna iš observatorijos Čilėje ir iš kosminio teleskopo ,,Kepler“. Pati laboratorija, kurioje dirba mokslininkai, yra Puerto Rike.

Iki 2010 metų buvo aptikta apie 500 įvairaus dydžio egzoplanetų, o šiuo metu astronomai žino, kad 80 iš jų yra panašios į mūsų Žemę pagal dydį. Tačiau iš tų aštuoniasdešimties egzoplanetų tik septynios turi pakankamą nuotolį nuo savo žvaigždžių, kad jose galėtų būti gyvybei būtinos sąlygos – vanduo.

Apie pirmos egzoplanetos, skriejančios aplink žvaigždę už Saulės sistemos ribų, atradimo datą įvairūs informacijos šaltiniai skelbia skirtingus duomenis, tačiau apie tai kalbama nuo 1980–ųjų metų pabaigos. Mokslininkai pabrėžia, kad su naujausiomis technologijomis egzoplanetų paieškos bus pagreitintos. Teoriniai skaičiavimai prognozuoja Paukščių Take nuo 5 iki 20 mlrd. planetų, panašių į Žemę, egzistavimą.