Efektyvusis kosmetinių procedūrų laikas

2013 kovas

Aksioma – norint gerai atrodyti, reikia pastoviai save prižiūrėti, neginčytina. Bet, kad tam tikras grožio procedūras reikėtų atlikinėti reguliariai, tam tikromis valandomis, nedaug kas susimąstome, nebent kosmetologai. Odai reikia kosmetinio valymo, tonizavimo, drėkinimo, maitinimo atsižvelgiant į odos tipą, amžių, metų laiką ir net į paros laiką. Tik tokiomis sąlygomis galima išspręsti daug kosmetinių problemų. Kaip maitintis, taip ir atlikinėti odos priežiūros procedūras rekomenduotina tam tikru laiku. Šis laikas vadinamas biologiniu. Žinoti šį stebuklingą laiką, kai kosmetikos procedūros yra ypač efektyvios, būtina kiekvienai dailiosios lyties atstovei.

Kūnas – tai labai sudėtinga sistema. Mūsų savijauta priklauso nuo daugelio veiksnių, ypač išoriniai faktoriai turi įtakos fizinei ir psichologinei būklei: metų ir paros laikas bei oras. Bet gamta tuo pasirūpino ir mūsų organizmas išmoko prisitaikyti prie aplinkos sąlygų ir sukūrė savo sistemą, vadinamą ,,biologiniu laikrodžiu”. Tai procesiniai veiksniai organizme, kurie vyksta periodiškai. Todėl pagal biologinį laikrodį organizmas žino kada jam dirbti, ilsėtis ar maitintis. Savo bioritmus žino ir kūno oda. Šios žinios gali padėti efektyviau įgyvendinti grožio procedūrų rezultatus.

Taigi, išaušo rytas:

Pirmiausia šis laikas yra geriausias vandens procedūroms. Vėsus dušas labiau pažadina ir duoda naudą visam kūnui ir jo odai: sutraukia kraujagysles, o tai padidina odos elastingumą, šalina toksinus, pagerina kraujotaką. Šiuo metu rekomenduotini ir ypač bus veiksmingi kaklo ir veido raumenų pratimai, taip pat kaip ir veido valymas ledo kubeliais, paruoštais iš įvairių komponentų – žalios arbatos, pieno, mineralinio vandens, agurkų sulčių ar vandens. Tiesa, juos reikia pasigaminti iš anksto (terminas – ne ilgiau kaip viena savaitė šaldiklyje). Pasirinkite komponentus, priklausomai nuo to, ko reikia jūsų odai. Tokios procedūros yra gaivios ir tonizuojančios. Rytiniu laiku toms, kurių veido oda yra riebi ar sausa, patartinos kaukės – jos bus ypač veiksmingos: sumažins poras, bus pašalintas sausumas ir odos dirglumas.

Rytinis laikas labiausiai tinka kaukėms ar kompresams veido spalvai pagerinti. Jei nespaudžia laikas, namų sąlygomis labai tinka 10-ties minučių procedūra-kaukė: sumaišykite šaukštą avižinių dribsnių ir jogurto, pridėkite truputį medaus. Masažas irgi būtų ne pro šalį. Ryte dažniausiai skubame, bet verta atsikelti valandą anksčiau – rezultatai bus.

Vidurdienis:

Šį laiko tarpą kosmetologai pripažįsta visai neveiksmingu panašioms grožio procedūroms. Turint laiko geriausia pasivaikščoti ir pakvėpuoti grynu oru arba net nusnausti.

Pavakariai:
Tai aktyvus visų tipų odos priežiūros laikas, ypatingai senstančios. Patartina daryti veido kaukes ir pilingus bei didesnį dėmesį skirti rankoms – palepinti jas įvairiomis vonelėmis (išbandykite aliejines), kremu. Tokios procedūros atgaivina rankų odą, palygina raukšles, stiprina nagus.

18 – 21 valandomis: mūsų oda ruošiasi poilsiui. Todėl rekomenduotina užsiimti odos valymo procedūromis: pašalinti makiažą, išsimaudyti. Kad kūnas  atsipalaiduotų, patartina į vonią įpilti levandų eterinio aliejaus, prieš tai sumaišius jį su medumi arba druska (šie produktai tirpina eterinį aliejų, priešingai jis neištirps ir tokia vonia neturės naudos gydomąja prasme) – 1-am v.š. medaus ar druskos tereikia 5 lašų eterinio aliejaus.

Vakare rekomenduojamos ir saunos, nes būtent šiuo paros laiku organizmas geriausiai šalina toksinus, atsikratyto neveiksniu odos ląstelių sluoksniu. Patartinos atpalaiduojančios vonelės su jūros druska kojoms, taip pat ir maitinamasis kremas.

Po visų prausimosi procedūrų, o tai jau dažniausiai būna 21 – 23 val., ateina eilė naktiniam kremui, šiuo metu oda geriausiai įsisavins visus gydomuosius jo komponentus. Tik nepamirštame, kad naktinis kremas naudojamas 1-1,5 val. prieš miegą, nes jam įsigerti į odą reikia daugiau laiko.

Apie 23 val. dažniausiai einame miegoti. Ir labai idealu jei mūsų oda gavo viską, kas reikalinga jai tinkamiausiu laiku. O nakties metas mūsų odai yra geriausias gydytojas. Šiomis valandomis joje vyksta regeneracijos ir atsinaujinimo procesai, o tos ,,specialiosios pajėgos“ prieš miegą padės jiems. Aišku, ne kiekviena moteris neturės tiek laiko skirti savo kūnui, bet nors minimalus kiekis pastangų padės apsaugoti odą nuo neigiamo aplinkos poveikio, streso ir ne visada tinkamos mitybos. O visa tai savo ruožtu atsakys grožiu, sveikata ir jaunyste.