Bernvakarių šventimas

2011 liepa

Pavargę nuo rūpesčių artėjant vestuvėms ir galvos skausmu virtusio pasiruošimo joms, būsimieji jaunieji dažnai atsipalaiduoja savo vakarėliuose artimų draugų rate. Tai atskiri merginų ir vaikinų rengiami nedideli susiėjimai, kitaip vadinami ,,be pašalinių”.

Bernvakarių, kaip ir mergvakarių tradicija yra atkeliavusi daugiau  iš užsienio ir dabar tapo labai populiari. Ši nedidelė šventė paprastai organizuojama savaitę ar dvi prieš vestuves. Retas būsimasis jaunasis nenori pabūti siauresniame draugų rate be moteriškosios pusės nors trumpam, atsipalaiduoti, pasilinksminti.

Kaip ir dauguma kitų švenčių, šie vakarėliai organizuojami ne namie. Dažniausiai tai būna įvairios sodybos gamtoje, klubai, barai ir pan. Visi nori kuo smagiau pašvęsti ir maloniai praleisti laiką. Paprasti pasisėdėjimai prie stalo jau tapo visiškai nebeįdomūs, stengiamasi sugalvoti kažką įdomaus ir nekasdienio. Vieni organizuoja aktyvesnį laiko praleidimą: pasiplaukiojimą kateriu ar baidarėmis, keliones. Bet dažniausiai tai būna linksmybės su vaišėmis ir pramogine programa. Yra kviečiami šokėjai dainininkai net būrėjos. Striptizo mėgėjai dažnai būtent bernvakario metu gali pasigrožėti gracingu šokiu ir atviru moters grožiu. Be abejo, kiekvienas būsimasis jaunikis sau ir savo draugams nori surengti ne tik malonų, bet ir įdomų ,,atsisveikinimo su jaunystės išdaigom” vakarą. Jei yra noras, tai minčių, idėjų bei originalumo netrūksta.