Ąžuolinių baldų fotosesija

2013 gegužė

Baldai iš natūralios medienos buvo ir yra prestižiniai. Esmė yra ne tik faktūroje ar spalvoje, kurią išsaugoja natūrali mediena, bet ir tame, kad medis kvėpuoja ir išskiria kvapus, kurių negali atkurti net talentingas parfumeris. Natūralaus medžio baldų apdirbimo technologija sudėtinga, jie vertinami už patvarumą ir gražią išvaizdą. Galbūt dar ir dėl to jie vadinami elitiniais, todėl ir jų kaina aukšta. Ypatingą vietą tarp natūralaus medžio gaminių užima ąžuoliniai baldai.

Nors masyvūs baldai reikalauja kitokios erdvės, ne kartą teko juos fotografuoti ir fotostudijoje. Bet, ruošiantis UAB ,,Qualita Ltd Oak Furniture” ąžuolinių baldų svetainės komplekto fotografavimui, buvo aišku, kad ne vien erdvės tam reikia. Ši fotosesija reikalavo ir gražios, arčiau gamtos, vietos, gal būt labiau prestižinės, nes reikėjo įgyvendinti idėją – parodyti natūralios medienos, brangių baldų privalumus ir, aišku, tinkamoje aplinkoje. Skiriamas laikas ir pastangos paieškoms.

Pasirinkome ,,universalią” vietą prie Kauno marių – miškas ir šiuolaikiškas, modernus namas, jaukus vidus. Erdvi patalpa dviejų aukštų pastate, apsupta didelių langų iš abiejų namo pusių, pro kuriuos matosi miškas ir šalia namo veja su spygliuočių krūmais, puikiai tiko tokiai fotosesijai. Su baldų transportavimu sunkumų nebuvo, privažiavimas patogus, o fotosesija numatyta pirmame aukšte. Baldų dekoravimu užsiiminėjusi stilistė-dekoratorė Milda Sabockytė sukūrė jaukią namų aplinką – knygos, paveikslai ant sienų, dekoratyvinės vazos su gėlėmis bei didelis šeimyninis stalas su vaisiais atrodo taip ir laukia savų gyventojų, grįžtančių namo iš šurmuliuojančio miesto. Susėsti su artimaisiais prie ąžuolinio stalo, prie židinio, kai pro didžiulius langus matosi ošiančios pušys – palaiminga aplinka. Tokia atmosfera ir buvo sukurta UAB ,, Qualita Ltd Oak Furniture”  ąžuolo svetainės fotografavimui.

Fotosesijos vadovas fotografas Darius Tarėla kelis kartus pageidavo ,,pastumdyti” vieną ar kitą aksesuarą ir ramiai sau ruošėsi fotografavimo procesui. Tiesa, reikia pasakyti, kad dažnai įvairių fotosesijų metu įvyksta vienas ar kitas nuotaikingas epizodas: šį kartą problemėlė iškilo, kai reikėjo pakabinti paveikslą ant dekoratyvinių plytų išmūrytos sienos – vinies juk neįkalsi, o fotografas pageidavo būtent čia jį matyti. Tad keliems fotosesijos dalyviams teko ,,pasislėpus” už kamino formos vidury patalpos esančios sienos, paveikslą laikyti iš abiejų pusių. Ir taip, kad rankų nesimatytų, tokie darbo epizodai kelia šypseną, pralinksmina ir palieka malonius fotosesijos prisiminimus. O fotografui kaip ir visada didžiausia atsakomybė, jis ruošiasi fotosesijai, atlieka tokius darbus, kurių negali patikėti pagalbinei komandai: tiesia laidus, laipioja kopėčiomis, stato gerves, reguliuoja šviesas  ir ruošiasi fotografavimui.

Su šypsena reikia pridurti, kad vykstant fotosesijai, ,,viltingai dairėmės pro didžiulius langus norėdami pamatyti atklydusį briedį” – juk aplinkui miškas…