Azijos šalių maisto patiekalų fotosesija

2012 birželis

Azijos šalių virtuvė yra viena iš labiausiai viliojančių mėgstančius skaniai pavalgyti. Ji lyg apgaubta paslaptimi, garsi neįprastais patiekalais, jų produktais, kvapniais padažais. Ir nors dažnai ragaudamas pateiktą azijietišką patiekalą net nesupranti iš ko jis pagamintas, kokie ingredientai jame yra, visgi Tolimųjų Rytų virtuvė pripažinta viena iš sveikiausių. Čia žmonės mažiau serga širdies ligomis, mažiau nutukimų, ilgiau gyvena.

Azijiečiai vartoja daug ryžių, makaronų, grūdų ir jūros gėrybių. Šiuos maistinius produktus jie labai derina, turint omenyje kiekybę (pusiausvyra – dvi lygios dalys), su daržovėm, vaisiais, riešutais, pupelėm, mėsa, paukštiena, jūros gėrybėm. Visų azijos šalių virtuvės yra panašios, skiriasi tik patiekalų patiekimas ir ingredientų derinimas tarpusavyje.  

Su azijietiška virtuve bei jos viliojančiais kvapais teko susipažinti Azijos šalių patiekalų fotosesijoje, kuri vyko Focus Studio fotostudijos patalpose.

Fotosesiją organizavo UAB “Media Incognito”, projekto organizatorė Raminta Nagelytė (www.obuolys.lt). Azijietiškų patiekalų fotosesijos metu gauta fotomedžiaga yra skirta antrajai azijietiškų patiekalų receptų knygai išleisti. Pirmoji knyga ,,Sushi nuo A iki Z”  yra jau prekyboje.

Focus Studio, erdviai įrengtoje virtuvėje – bare darbas vyko ne vieną dieną, tad teko ne tik pasigrožėti garuojančiais patiekalais, bet ir visus juos išragauti bei valgyti. Ir išties jų skonis išskirtinis, grožio supratimas čia asocijuojasi su žodžiu – įdomu. Pavyzdžiui, ,,valgomas maišelis” – tai mažytis valgomas ,,drobinis” išpūstas maišelis su skaniu įdaru ir dar perrištas žalia virvele (irgi valgoma, panašu į svogūno laišką). Visi pagaminti patiekalai pirmiausia ,,keliavo” į fotoaikštelę, kur studijos fotografas Darius Tarėla juos fotografavo. Po to viskas buvo degustuojama.

Pastebėta, kad azijietiško maisto gaminimo procese yra naudojama mažai aliejaus. Tai patvirtino ir pats Vytautas Bukauskas – profesionalus virėjas, dirbantis pirmajame greito maisto japonų restorane Sushi Express, esančiame Kaune. Sushi Express yra ir Vilniuje, ir Klaipėdoje (www.sushiexpress.lt). Jo teigimu, kinų, japonų ir kitų Azijos šalių gyventojai vengia naudoti daug riebalų, net ir augalinio aliejaus. Produktų (daržovių, mėsos ar jūros gėrybių) paruošimo laikas yra gan trumpas, todėl visuose produktuose išlieka visos maistingos medžiagos ir vitaminai.

Daug prieskonių, daug žalumynų, įvairių padažų, daug gamybos paslapčių ir viskas skanu – taip gali apibūdinti Azijos šalių maistą apie jį nežinantis žmogus.