Aktorė Halle Berry

2012 vasaris

Halle Berry šiuo metu yra populiari Holivudo aktorė, gerai žinoma ne tik Amerikoje, bet ir visame pasaulyje. Daugelis ją žino iš 2005 metų filmo ,,Moteris-katė/ Catwoman, kuriame jos suvaidintas vaidmuo nebuvo itin reikšmingas, bet žiūrovai ją įsidėmėjo. Ji įsimintina ir iš filmo apie agentą 007. Pagrindinis aktorės nuopelnas, ypatingai sau pačiai, yra 2002 m. Oscar apdovanojimas už vaidmenį filme ,,Monstrų puota/ Monster‘s Ball”. Ji tapo pirmoji tamsiaodė aktorė, laimėjusi JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimą už pagrindinį vaidmenį. Šis gyvenimo prizas Halle Berry labai svarbus, nes jau nuo vaikystės ji jautė kompleksą dėl savo odos spalvos.

Būsimoji aktorė gimė 1966 metais JAV, Ohajo valstijoje, Klyvlendo mieste. Jos tėvas yra tamsiaodis, o motina šviesi, todėl, augant mergaitei, iškildavo šiokių tokių problemų, nes ji ne visada pritapdavo prie baltųjų ar prie tamsiaodžių bendraamžių. Gyvenant juodaodžių rajone, vaikai pastoviai jos klausinėdavo, kodėl jos mama balta, laikė Halle įvaikintu šeimoje, tai mergaitę žeidė. O persikėlus gyventi į baltaodžių rajoną, vėlgi jautėsi vos ne balta varna. Be to, mama jai sakydavo, kad nors ji ir mulatė, bet  balto gimimo žmonėms ji visada bus juodaodė. Vaikystėje, kaip pati prisimena, tekdavo ne kartą net pasikumščiuoti su kitais vaikais dėl savo ,,teisių”. Bet nežiūrint visko, mergina išaugo daili, o jos nepriekaištinga figūra kelia pavydą ne vienai Holivudo aktorei.

Halle Berry studijavo Cuyahoga Community College žurnalistiką, pasireikšdama savo veržlumu ir energija, jausdama, kad jai reikia didesnės veiklos. Tuo labiau, kad fiziniai duomenys buvo nepriekaištingi, norai dideli ir svajonių netrūko. Apie aktorės karjerą tuo metu jos galvoje vietos nebuvo, nes Halle Berry viliojo kas kita, – podiumas, ji norėjo tapti modeliu. Jaunystėje ne kartą yra sėkmingai dalyvavusi įvairiuose grožio konkursuose, 1986 metais tapo ,,Miss America” vicemis ir užėmė šeštąją vietą ,,Miss World 1986″. Tuomet ji buvo vienintelė tamsiaodė mergina iš JAV.

Tačiau šiuo metu Halle Berry yra populiari Holivudo aktorė, sėkmingai lipanti karjeros laiptais ir gali pasigirti, būdama šiuo metu geriausiai apmokama tamsiaodė aktorė. Pirmojo pripažinimo ji sulaukė 1991 metais po filmo ,,Džiunglių karštinė/ Jungle Fever”. Tai buvo jos debiutinis darbas, nors pirmąjį dolerinį milijoną ji gavo už vaidmenį filme ,,Prezidento sprendimas/ Eхecutive Decision” 1996 metais. Nuo debiutinio kino filmo aktorė sėkmingai eina ,,filmavimosi keliu” šalia kitų garsiausių Holivudo žvaigždžių, tokių kaip Bruce Willis, Eddie Murphy ir kitų. Halle Berry galima pamatyti įvairaus žanro filmuose, įvairiuose vaidmenyse. Tai kriminalinės kino juostos, dramos, komedijinio žanro, fantastiniai ir kt. filmai. Jos naujasis vaidmuo – nuotaikingoje kino juostoje ,,Naujieji Metai Niujorke/ New Year‘s Eve” šalia kitų kino pasaulio žvaigždžių, tokių kaip Robert de Niro, Michelle Pfeiffer ir kitų.

Šalia darbo kine, aktorė sėkmingai reklamuojasi grožio pasaulio reklamose, jau ne vienerius metus ji yra kosmetikos firmos Revlon veidas, pristatant odos priežiūros priemones, parfumeriją bei kitą kosmetiką, bendradarbiauja su Versace. Negana to, kad yra sukūrusi nuosavą avalynės kolekciją, Halle Berry labai domina ir parfumerija. Paskutiniu metu ji išleido naujus moteriškus kvepalus Reveals The Passion. Kaip sako pati žvaigždė, šis aromatas padės moteriai atrasti savo aistringą prigimtį. Viršutinių natų itališka bergamotė, obuolys ir frezija, žemesnių – mangostano, čampakos ir kt. savotiški kvapai, Art Deco stiliaus violetiniai buteliukai, – toks naujasis Halle Berry aromatas. Viliojantis, intriguojantis, kaip ir pati aktorė.