Antonio Banderas apie save

2012 vasaris

Antonio Banderas daugelį domina kaip įvairių vaidmenų atlikėjas kino filmuose ar kaip žavus modelis, viliojančiu žvilgsniu žvelgdamas iš reklamų. Bet jis yra ne tik aktorius, prodiuseris, režisierius, fotografas, bet ir kuklus žmogus, nemėgstantis kai jį liaupsina spauda ar kitos informacijos priemonės. Jaunystėje garbinamas futbolas netapo jo užsiėmimu, karjerą pradėjo eidamas aktorystės keliu. Vaidina, pats kuria filmus, padeda labdaringoms organizacijoms ir didelį dėmesį skiria fotografavimui. Jo autorinė fotografijos paroda ,,Juodos paslaptys/ Secrets of the Black” apkeliavo daugumą pasaulio miestų.

Daugiau kaip dvidešimt metų gyvenantis su šeima Los Andžele, Antonio Banderas čia atsidūrė ne savo noru, kaip pasakoja, jį tiesiog atvežė. Kai jis pirmą kartą atvyko į Ameriką sudalyvauti Oscar ceremonijoje, kurioje 1988 metų filmas ,,Moterys ties nervinio išsekimo riba/ Women on the Verge of a Nervous Breakdown” buvo pristatytas nominacijai, nemokėjo nė žodžio angliškai. Vakarėlio metu, žmogus nešiojantis svečiams kavą, netikėtai tiesiogiai jo paklausė: ,,Ar jūs nenorėtumėte, kad aš atstovaučiau jūsų interesus Amerikoje?” Antonio Banderas tuomet šyptelėjęs linktelėjo galvą ir trumpai teištarė: ,,Ok”. Neužilgo tas žmogus savo pažadą tęsėjo ir supažindino jį su režisieriumi Arne Glimcher, kuris Holivude tuo metu ruošėsi statyti filmą ,,The Mambo Kings”(1992). Antonio Banderas atidžiai klausėsi ką jam kalba režisierius, aišku, anglų kalba, nieko nesuprasdamas, bet tvirtu balsu pritardamas: ,,Of course”. Arne Glimcher šypsojosi, bet vis tiek vaidmenį jam davė ir pakvietė į Holivudą. Taip, net nemokėdamas anglų kalbos, Antonio Banderas atsidūrė amerikietiškajame kine ir pelnė didelį palankumą. Filme ,,The Mambo Kings” jam teko pasinaudoti dublerio paslaugomis.

Antonio Banderas yra ne tik viešas žmogus, šeimoje jis gyvena apsuptas kelių mylimų moterų. Gal tai ir įtakoja, kad aktorius yra moteriškų teisių gynėjas, jis sako, kad vyrams ne vieną tūkstantmetį valdant pasaulį, nekaip sekasi, nes aplinkui daug blogio. Jis norėtų gyventi ,,moteriškesnėje” žemėje, kur vyrauja meilė ir ramybė. Ją randa savo šeimoje ir dėl to yra be galo laimingas. Paklaustas ar žino kas yra vienatvė, aktorius sako, kad ji būna dvejopa. Jo vienatvė yra tokia, kokia jam patinka. Kadangi tenka daug keliauti, tenka dažnai gyventi ir vienam. Jis mėgsta skaityti, pabūti vienas. Priverstinė vienatvė būna sunkesnė.

Antonio Banderas savo gyvenimo kelią glaudžiai sieja su kinu, aktorystę jis laiko svarbia savo gyvenimo veiklos dalimi. Apie darbą ir karjerą kine jis sako, kad tai kaip tėkmė, kuri neša ir tu nežinai kur išplauksi, o tai kaskart darosi vis įdomiau. Aktorius prisipažįsta, kad dirbti norisi gal mažiau, bet rinktis gerus darbus, kurie būtų jam įdomūs, norėtų. Ir tai atrodo pildosi.

Antonio Banderas džiaugiasi garsaus menininko Pablo Picasso vaidmeniu. 2012 metų vasarą Paryžiuje planuojama pradėti ispanų režisieriaus Carlos Saura kino juostos ,,33 dienos/ 33 Days” filmavimą, kuriame pagrindinis vaidmuo yra patikėtas būtent jam. Šį vaidmenį Antonio Banderas laiko garbe, nes seniai svajojo suvaidinti tokią istorinę asmenybę, kuria visada žavėjosi. Kadangi jis pats yra gimęs Ispanijos Malagoje kaip ir Pablo Picasso, todėl mano, kad jam tas vaidmuo dar labiau artimas. Trisdešimt tris dienas Pablo Picasso tapė savo kūrinį ir aktoriui teks perteikti dailininko išgyvenimus, kuriuos jis patyrė kurdamas 1937 metų paveikslą ,,Gernika”(Guernica). Tai biografinė kino juosta apie didžiojo menininko gyvenimo periodą.

Ties šiuo vaidmeniu Antonio Banderas nesiruošia sustoti. Jo planuose yra suvaidinti ispanų dailininką Salvador Dali. Šio aktoriaus siela labiau linkusi į meno pasaulį nei į taip mėgiamą futbolą ar jogą.