Mados fotografija

Mada – tai gyvenimas, tai menas gražiai gyventi. Mada – tai naujiena, grožis, prabanga. Mada nuolat stebina, užburia ir įtraukia į save. Ji kaip virusas užvaldanti žmogų, be kurios jis negali gyventi. Mada dažniausiai grožimės fotografijoje. Mados fotografija, kaip ir pati mada, yra kerinti, nuolat patraukianti akį, tačiau nevulgari, bet skoninga ir pateikta aukštam lygyje. Mados fotografija – tai ne tik rūbų fotografavimas, tai kur kas daugiau, tai nuotaikos, gyvenimo stiliaus fotografavimas.

Mada gali būti fotografuojama ir fotostudijose ir kitose erdvėse, kurios padėtų sukurti vaizdingas nuotraukas, iliustruojančias ir reklamuojančias rūbus, aksesuarus ir gyvenimo stilių. Mados fotografų užduotis – sukurti įspūdingas nuotraukas, kurios vėliau reklamuoja gyvenimo stilių ir rūbų įvaizdį. Mados fotografo darbas yra interpretuoti dizainerių užslėptas mintis, idėjas ir asociacijas.

Ko gero daug kam mados fotografija asocijuojasi su Niujorku, Paryžiumi, Milanu. Taip, čia mados industrija kaip ir mados fotografija labai stipri. Kur mada, ten ir mados fotografija. Tačiau ir Lietuvoje mados fotografija atranda savo nišą. Kaunietis fotografas Darius Tarėla jau daugelį metų kuria mados fotografiją Lietuvoje. Darius Tarėla yra nepriklausomas ir laisvai samdomas savo srities profesionalas ir fotostudijos Focus Studio įkūrėjas ir siela.

Anot Dariaus Tarėlos, mados fotografija yra neįsivaizduojama be prabangos. Prabanga yra svarbiausia mados fotografijoje: prabangi aplinka, prabangūs rūbai ir net prabangus poilsis. Sunku įsivaizduoti madą kai ji fotografuojama skurde ar kare, nors išimčių yra.

Pasak Dariaus Tarėlos, ne visi fotografai gali fotografuoti madą. Mados fotografas turi būti inovatyvus, kūrybingas, nuolat besidomintis naujausiomis mados tendencijomis, mados istorija ir mados fotografija. Kadangi mados pasaulis yra permainingas, fotografas turi nuolat atnaujinti savo stilių, ieškoti naujų spalvų ir idėjų, kad išvengti savo darbuose “kažkur matyta” įspūdžio. Mados fotografai turi stebinti, turi priversti mus aikčioti. Mada – tai šviežumas ir gaivumas, tai lyg gurkšnis šviežio oro.

Mados fotografijoje didelį vaidmenį vaidina modelis. Be jo mados fotografija yra neįsivaizduojama. Profesionalus modelis vienas iš sėkmingos fotosesijos garantų.

Fotografas Darius Tarėla atkreipia dėmesį, kad dauguma mados nuotraukų turi būti neutralios, veidas ramus, modeliai nežiūri į kamerą. Sudaromas įspūdis, kad nuotrauka padaryta slapčia. Taigi, mados fotografija ne tik fiksuoja drabužius ar aksesuarus, mados fotografija kuria gyvenimo stilių ir žmogaus istoriją.

Mados fotografijos Darius Tarėla neįsivaizduoja be komandinio darbo, kur paprastai darbuojasi visažistai, stilistai, projekto vadovai, modeliai. Komandoje turi vyrauti absoliuti harmonija ir pasitikėjimas. Tuomet vieni iš kitų pasisemia kūrybiškumo. Kuo geresnis komandinis darbas, tuo geresni rezultatai.

Dėl užsakymų kreiptis: Tel. +370 37 776996, Mob. +370 615 96996, El.paštas info@focusstudio.lt

Vestuvinė suknelė, Kristiandress kolekcija, modelis Monika Daniūtė © Darius Tarėla Vestuvinė suknelė, Kristiandress kolekcija, modelis Monika Daniūtė © Darius TarėlaHenry Bailey Bespoke Tailors, modeliai Kestutis Navickas, Ugnius Zasimauskas, Andriaus Sergejenko kostiumai © Darius Tarėla Henry Bailey Bespoke Tailors, modeliai Kestutis Navickas, Ugnius Zasimauskas, Andriaus Sergejenko kostiumai © Darius TarėlaCoaty Coat autum/winter 2017/2018

Įvaizdinė fotosesija, Apoteca © Darius Tarėla Įvaizdinė fotosesija, Apoteca © Darius TarėlaDrabužių fotografavimas, modelis Katrina Knizevičiūtė © Darius Tarėla Drabužių fotografavimas, Beautyfur.com gaminiai, modelis Katrina Knizevičiūtė © Darius TarėlaDrabužių fotografavimas, Beautyfur.com gaminiai, modelis Katrina Knizevičiūtė © Darius Tarėla Drabužių fotografavimas, Beautyfur.com gaminiai, modelis Katrina Knizevičiūtė © Darius Tarėla