Vis dar ieškom Atlantidos – atradimas vandenyne prie Brazilijos

2013 gegužė

01_Japonijos_giliavandeniu_transporto_priemone_Shinkai_6500 02_Japonijos_giliavandeniu_transporto_priemone_Shinkai_6500

Paskutinės naujienos vėl kaitina kalbas apie neatrastąją Atlantidą. Netoli Rio de Žaneiro, Atlanto vandenyno dugne Brazilijos ir Japonijos mokslininkai atrado didelį granito masyvą. Kadangi toks atradimas buvo stebinantis, ekspedicija buvo pakartota ir patvirtino pirminius duomenis. Šią naujieną paskelbė Kyodo naujienų agentūra, cituodama Brazilijos ir Japonijos geologijos mokslų agentūrų šaltinius.

Pirmieji  granito pėdsakai buvo aptikti Rio Grande rajone maždaug tūkstantis kilometrų nuo Rio de Žaneiro dar prieš dvejus metus. Tačiau atradimo svarba buvo įvertinta tik 2013 metų balandžio mėn., kai Japonijos giliavandenių transporto priemonė “Shinkai 6500″ patvirtino masyvo buvimą vandenyno dugne.

Išanalizavus vaizdą, kurį užfiksavo kamerų sistema, mokslininkai nustatė, kad dugne yra  granito akmens masė, kurios skersmuo ir aukštis siekia dešimtį metrų. Be to, šalia masyvo aptikta kvarcinio smėlio klodas, kuris gali susidaryti tik sausumoje. Pasak ekspertų, šis masyvas galėjo nuskęsti prieš kelis milijonus metų.

Mokslininkai iškėlė versiją, kad tai gali būti dalis žemyno, kuris jungė Afriką ir Pietų Ameriką maždaug prieš šimtą milijonų metų. Norėdami patikrinti šią teoriją geologai paėmė iš dugno granito mėginius.

Bet kokiu atveju, mokslininkai neskuba šį radinį sieti su ieškoma Atlantida. Pasak Gifu universiteto profesoriaus Shinichi Kawakami, ,,visiškai įmanoma, kad priežastis, jog dalis sausumos atsidūrė po vandeniu, galėjo būti litosferinių plokščių poslinkis. Atlantidos legenda atsirado dar prieš šiuolaikinės geologijos atsiradimą, todėl dar anksti šį atradimą sieti su dingusia Atlantida”.

Verta priminti, kad Platonas dialoguose ,,Kritijus“ ir ,,Timėjus“ minėjo, jog Atlantida buvo įsikūrusi Atlanto vandenyno teritorijoje ir dingo maždaug dešimtame tūkstantmetyje prieš mūsų erą dėl viską suniokojusios katastrofos. Tačiau, daugelio mokslininkų nuomone, šis žemynas yra mitas.

Yra ir kita versija, kad Atlantida buvo įsikūrusi Viduržemio jūroje ir žuvo maždaug prieš 12.000 metų išsiveržus Santorino ugnikalniui. Ir galų gale trečioji versija sako, kad Atlantida priklauso Mino civilizacijai, kuri egzistavo 2600-1450 metais iki mūsų eros Kretoje. Pastaraisiais metais mokslininkai nustatė, kad maždaug 3,6 tūkst metų atgal Santorine buvo stiprus ugnikalnio išsiveržimas, kuris sukėlė didžiulį cunamį, užgriuvusį ir sunaikinusį Kretoje Mino miestus.